کد خبر: 154921

یک ایرانی مدیرعامل «اوبر» شد

هیات مدیره شرکت اوبر دارا خسروشاهی، مدیرعامل شرکت مسافرتی آنلاین «اکسپیدیا» را به مدیرعاملی این شرکت برگزید.

سرویس تجارت نیوز -

خسروشاهی ۴۸ ساله، جایگزین تراویس کالانیک، یکی از دو بنیان‌گذار اوبر می‌شود که دو ماه پیش پس از چند ماه جنجال از مدیرعاملی این آژانس موبایلی بین‌المللی کناره‌گیری کرد.دیگر گزینه مدیرعاملی اوبر، جف ایملت مدیر هیات رییسه شرکت جنرال الکتریک بود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از  بی‌بی‌سی، اوبر که در سانفرانسیسکو مستقر است در بیشتر از ۶۰ کشور جهان فعالیت می‌کند و بزرگ‌ترین سامانه موبایلی درخواست خودرو در جهان است. اپلیکیشن این شرکت به کاربران امکان می‌دهد به‌وسیله تلفن همراه هوشمند به جای گرفتن تاکسی برای آمدوشد، از خدمات خودروهای شخصی کمک بگیرند. این شرکت همچنین در زمینه حمل‌ونقل کالا هم فعال شده است.

اوبر فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرد و یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های نوپاست. دارا خسروشاهی در سال ۱۳۴۸ در تهران به دنیا آمد و چند سال بعد به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد.وی دارای مدرک مهندسی الکترونیک از دانشگاه براون در رودآیلند آمریکاست.خسروشاهی از سال ۲۰۰۵ رییس اجرایی اکسپیدیا بود که در زمینه خدمات مسافرتی آنلاین فعال است. این شرکت در سایه رهبری خسروشاهی فعالیتش را به ۶۰ کشور گسترش داد.

خسروشاهی در سال ۲۰۱۵ با درآمد سالیانه بیش از ۹۴ میلیون دلار در صدر لیست مدیران پردرآمد در ایالات متحده آمریکا قرار گرفت. دارا خسروشاهی از جمله منتقدان سیاست‌های دونالد ترامپ است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.