۱۰ تولیدکننده بزرگ نقره جهان معرفی شدند

تولید جهانی نقره در سال ۲۰۱۷ به ۲۵ هزار تن رسید که نسبت به سال پیش از آن شاهد کاهش تولید۷۰۰ تنی بود.
۱۰ تولیدکننده بزرگ نقره جهان معرفی شدند

تولید جهانی نقره در سال ۲۰۱۷ به ۲۵ هزار تن رسید که نسبت به سال پیش از آن شاهد کاهش تولید۷۰۰ تنی بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس جدیدترین آمار تولید جهانی نقره در سال ۲۰۱۷ با ۷۰۰ تن کاهش نسبت به سال ۲۰۱۶ به ۲۵ هزار تن رسید که بیشترین میزان تولید این فلز متعلق به مکزیک بود. میزان تولید و رتبه ۱۰ کشور برتر تولیدکننده نقره به شرح زیر است:

۱٫ مکزیک

مکزیک توانست در سال ۲۰۱۷ با تولید ۵ هزار و ۶۰۰ تن نقره که حاکی از رشد ۲۴۰ تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ است کماکان رتبه نخست تولیدکنندگان برتر این ماده معدنی را در جهان به خود اختصاص دهد.

شرکت فِرِسنی یو Fresnillo که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نقره در جهان است در مکزیک قرار دارد. این شرکت استخراج طلا و نقره را در ۶ معدن مختلف در مکزیک انجام می‌دهد و پروژه‌های توسعه‌ای بسیاری را در مراحل مختلف برعهده دارد.

۲٫ پرو

تولید نقره پرو در سال گذشته میلادی ۴ هزار و ۵۰۰ تن نقره به ثبت رسید که حاکی از رشد ۴۰۰ تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ است.

این کشور با دارا بودن ۹۳ هزار تن ذخایر نقره بیشترین ذخایر نقره جهان را در اختیار دارد و توانست دومین تولیدکننده برتر نقره جهان در سال ۲۰۱۷ شود. پرو دارای ذخایر بکر نقره است است می‌تواند در آینده رتبه این کشور را در تولید این ماده معدنی ارتقا دهد.

۳٫ چین

چین در سال گذشته میلادی با تولید ۲ هزار و ۵۰۰ تن نقره در رتبه سوم جهان جای گرفت.

۴٫ روسیه

در سال ۲۰۱۷ تولید نقره در روسیه تنها افزایش ۳۰ تنی را تجربه کرد اما کاهش تولید در شیلی و استرالیا این امکان را فراهم ساخت تا این کشور بتواند با تولید هزار و ۶۰۰ تن نقره به عنوان چهارمین کشور در فهرست ۱۰ کشور برتر تولیدکننده نقره در جهان قرار گیرد.

۵٫ لهستان

لهستان در سال ۲۰۱۷ توانست با ۱۳۰ تن افزایش تولید نسبت به سال پیش از آن هزار و چهارصد تن نقره تولیدکرده و از استرالیا و شیلی پیشی گرفته و در رتبه پنجم این فهرست بایستد.

۶٫ شیلی

تولید نقره شیلی در سال گذشته میلادی هزار و ۲۰۰ تن به ثبت رسید. این کشور معمولا جزو برترین کشورهای تولیدکننده نقره است اما در سال ۲۰۱۷ با افت تولید ۳۰۰ تنی در تولید نقره مواجه شد و این امر موجب شد تا پس از لهستان و روسیه در رتبه ششم قرارگیرد.

۷٫ استرالیا

استرالیا هفتمین کشور برتر تولیدکننده نقره جهان است. تولید نقره این کشور طی سال ۲۰۱۷ به هزار و ۲۰۰ تن رسید که حاکی از افت ۲۲۰ تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ است.

معدنکاری نقره پیشینه‌ای غنی در این کشور دارد به گونه‌ای که BHP Biliton کار خود را در حوزه معدن از دهه ۱۹۲۰ در این کشور آغاز کرد.

۸٫ بولیوی

بولیوی در سال گذشته میلادی هزار و ۲۰۰ تن نقره تولید کرد در حالی که با کاهش ۱۵۰ تنی نسبت به سال ۲۰۱۶ مواجه شد اما توانست در جایگاه هشتمین تولیدکننده برتر نقره جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گیرد.

این کشور دارای معادن نقره متعدد است و امکان توسعه این بخش را به ویژه در منطقه پوتوسی Potosi دارد.

۹٫ قزاقستان

تولید نقره قزاقستان نیز در سال گذشته میلادی هزار و ۲۰۰ تن به ثبت رسید و این کشور را در رتبه نهم جهانی قرارداد. این میزان تولید به اندازه برخی تولیدکنندگان اصلی است اما برای اولین حضور قزاقستان در فهرست تولیدکنندگان برتر چشمگیر است. به گزارش سازمان زمین شناسی امریکا، این کشور دارای ذخایر ناشناخته‌ای از نقره است.

۱۰٫ ایالات متحده

این کشور توانست با تولیدهزار و ۲۰ تن نقره به ارزش تقریبی ۵۴۶ میلیون دلار در رتبه دهم جهان قرار گیرد. این در حالی است که تولید نقره در این کشور با کاهش ۱۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ مواجه شده بود.

کاهش تقاضا، کاهش قیمت و نیز اعتصاب در یکی از معادنی که به تازگی کار خود را آغاز کرده است از جمله دلایل این افت تولید عنوان شده است.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید