۱۰ نکته درباره آلکسیس سانچس

۱۰ نکته درباره آلکسیس سانچس

آلکسیس سانچس شیلیایی خرید جدید منچستریونایتد قرار است شماره ۷ این تیم را به تن کند.

از زمانی که آلکسیس سانچس در سپتامبر ۲۰۱۴ به آرسنال آمد عملکرد خوبی در آرسنال داشت و حالا در حال گذراندن مراحل پایانی عقد قرارداد با منچستریونایتد است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این فوتبالیست سرگذشت جالبی داشته است، از زندگی در فقر تا تبدیل شدن به یکی از معروف‌ترین فوتبالیست‌های جهان.

در زیر به ۱۰ نکته از زندگی او می پردازیم که مرور آنها شاید خالی از لطف نباشد.

۱- آلکسیس سانچس متولد توکوپیلا در شمال شیلی است که ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد. ماهیگیری و کار در معدن مهمترین فعالیت اقتصادی در این منطقه است.

هومبرتو برادر آلکسیس چهار سال پیش گفته بود اگر آلکسیس فوتبالیست نمی‌شد، مانند خیلی از مردان در این منطقه در معدن کار می‌کرد.

۲- لقب او در کودکی «دیلا» که مخفف کلمه «ardilla» است که به اسپانیایی به معنای سنجاب است و آن هم به این خاطر که او خیلی راحت و سریع از درخت و ساختمان‌ها بالا می‌رفت و توپ‌هایی را که در بازی خیابانی به بالای درخت و ساختمان‌ها می‌افتاد می‌گرفت و بازی را به جریان می‌انداخت.

۳- آلکسیس سانچس در فقر مطلق بزرگ شد. قبل از این که به دنیا بیاید، پدرش از دنیا رفت و مادرش مجبور بود ماهی بفروشد تا خرج زندگی را فراهم کند.

وقتی سانچس برای کوبرلوا در ۱۶ سالگی بازی می‌کرد، مادرش به خاطر فروش ماهی بدون مجوز ۱۰۰۰ دلار جریمه شد و سانچس از مدیر یک تیم فوتبالی خواست تا این بدهی را پرداخت کند چون او توان پرداخت بدهی را نداشت.

۴- او به معنای واقعی یک دونده است. یک بار زمانی که در اودینزه بود، قصد داشت برای خرید به یک مرکز برود که فهمیده بود کلیدهای ماشین را جا گذاشته است، به جای این که یک ماشین بگیرد، او کل مسیر را که خیلی زیاد بود، برگشت تا کلیدهای زاپاس را بردارد.

به همین خاطر است که سرعت او مدافعان را به وحشت انداخته است.

۵- با وجود تصمیم برای پیوستن به منچستریونایتد و نه منچسترسیتی، پپ گواردیولا همواره از آلکسیس سانچس به نیکی یاد کرده است.

سانچس که در بارسلونا با گواردیولا کار کرده است درباره این مربی یک بار گفت: گواردیولا باعث شد تا من احساس یک فراری داشته باشم.

گواردیولا هم بعد از شکست دادن رئال مادرید در برنابئو گفت: او من را عاشق خودش کرد. آلکسیس مثل یک پسر بچه با ذوق و شوق زیاد به این جا آمد و این حس خود را حفظ کرد.

۶- او تا ۱۵ سالگی کفش ورزشی نداشت و برای اولین بار شهردار شهر او تصمیم گرفت که یک جفت کفش ورزشی به آلکسیس بدهد. تا قبل از او مادرش برای آلکسیس کفش قرض می‌گرفت تا او بتواند بازی کند.

او درباره این موضوع گفته بود: خیلی هیجان زده بودم که آن کفش را می‌پوشیدم، هر چند کفش‌ها برای چمن بود ولی من همه جا آنها را به پا داشتم.

سانچس افزود: بازی با پای برهنه باعث تغییر سبک بازی من‌ شد. من مجبور بودم گام های کوتاه و پرتحرک بردارم و اکنون هم همین طور فوتبال بازی می‌کنم.

۷- از او در شهر خود به عنوان پدر کریسمس یاد می‌شود. او هنگام کریسمس در پشت کامیون در شهر خود هدایای زیادی به کودکان منطقه می‌دهد و بسیار محبوب است.

۸- در سال ۲۰۰۶ در حالی که ۱۷ سال سن داشت اولین بازی خود را برای تیم ملی شیلی در بازی برابر نیوزیلند انجام داد.

او جوان‌ترین بازیکنی است که برای تیم ملی شیلی بازی کرده و اکنون با ۳۹ گل زده رکوردار بیشترین گل زده در تیم ملی شیلی محسوب می‌شود.

۹- او همراه خود، آتوم و هامبر دو سگش را نیز به منچستر آورده است. او یک پیج اینستاگرام برای سگ‌های خود درست کرده و با آنها به تمرینات می‌رود.

هواداران آرسنال برای او و سگ‌هایش یک بنر ایجاد کردند و باید ببینیم این بنر در اولدترافورد هم دیده خواهد شد یا خیر.

۱۰- آلکسیس سانچس علاقه زیادی به بازیگری دارد و به همین خاطر در تبلیغات نیز حضور فعالی دارد. او حضور در سینما را آرزوی خود عنوان کرده است و قصد دارد بعد از اتمام فوتبالش وارد این صنعت شود.

 

منبع: دیلی میل

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند