۲ میلیون سفر دریایی در نوروز ۹۷ انجام شد

۲ میلیون سفر دریایی در نوروز ۹۷ انجام شد

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون، بیش از ۲ میلیون سفر دریایی و ۲ میلیون گردشگری دریایی انجام شده است، گفت: شاهد افزایش اعتماد در بین مردم نسبت به این بخش‌ها هستیم.

هادی حق‌شناس در ارتباط با توسعه گردشگری در سال 1397 و اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان، گفت: مهم‌ترین اتفاقی که در سال جاری نسبت به سالیان قبل رخ داد توجه به بحث ایمنی تردد توسط سازمان بنادر و دریانوردی در مقوله سفر و گردشگری دریایی بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: موضوع شناورها و ترمینال‌های مسافری اتفاق جدیدی نبود و در سالیان قبل هم وجود داشت، اما مساله جدید توجه ویژه به ایمنی ترددها در سال 1397 بود تا مردم متوجه شوند سازمانی نظارتی همچون سازمان بنادر و دریانوردی وجود دارد که ناظر بر مقوله گردشگری دریایی است و بر شناورهای دریایی و سفرهای دریایی نظارت می‌کند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه از 25 اسفندماه سال گذشته تا‌کنون، بیش از 2 میلیون سفر دریایی و 2 میلیون گردشگری دریایی انجام شده است، گفت: با توجه به اینکه سفرها و گردشگری‌های دریایی به میزان میلیونی صورت پذیرفته است شاهد افزایش اعتماد در بین مردم در این بخش‌ها هستیم و خدارا شکر می‌کنیم که تا این لحظه نیز حادثه‌ای رخ نداده است.

حق‌شناس ادامه داد: ایمنی به دست آمده هم توسط مسافران و هم توسط شناورهای دریایی رعایت شده است. علاوه بر این همکاران سازمان بنادر در شمال و جنوب کشور به خوبی توانسته‌اند نظارت خوبی در این بخش‌ها داشته باشند.

استقبال ویژه گردشگران از جزیره هرمز در نوروز

وی با اشاره به اینکه در سال 97 جزایر ایران مورد توجه گردشگران واقع شده است، خاطرنشان کرد: جزیره هرمز یکی از نقاطی است که در نوروز مورد استقبال ویژه گردشگران قرار گرفته است و چندین برابر جمعیتش از آن بازدید کرده‌اند که چنین اتفاقی می‌تواند رونق و آبادی جزایر ایران را در آینده به همراه داشته باشد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه کیفیت سفرهای دریایی و گردشگری دریایی از ابتدای سال جاری افزایش یافته است، اظهار کرد: این اتفاق با رعایت استانداردهای مختلف در سفرهای دریایی و گردشگری دریایی، رخ داده چراکه توجه به ایمنی و سلامت مردم در دستور کار قرار گرفته است.

حق‌شناس افزود: علاوه بر این کنترل شناورهای مسافری یکی از مسائلی است که به آن توجه ویژه شده است تا بیش از ظرفیت مسافری جابه جا نشود و ساعت حرکت‌ها نیز زمانی باشد که دریا دارای آرامش است، مساله ای که به صورت اکید در خصوص ترددهای مربوط به جزیره قشم در دستور کار قرار داشت.

راه‌اندازی مسیر سفر دریایی بندر انزلی تا بندر کاسپین در سال 97

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین با اشاره به اینکه مرکز ثقل سفرهای دریایی؛ جنوب ایران (حدفاصل بندر شهیدحقانی و جیره قشم) و مرکز ثقل گردشگری دریایی؛ شمال ایران است، بیان کرد: تمهیدات ویژه‌ای به منظور توسعه سفر دریایی در بنادر شمالی ایران توسط سازمان بنادر و دریانوردی اتخاذ شده است و در سال 1397 شاهد راه‌انداری مسیر سفر دریایی با حداکثر مسافت 25 کیلومتری از اسکله بندر انزلی تا بندر کاسپین خواهیم بود.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند