معاون وزیر صنعت:

۴ هزار معدن در کشور تعطیل است

۴ هزار معدن در کشور تعطیل است

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه دولت به تنهایی به دنبال فعال‌سازی معادن کوچک نیست، اظهار داشت: حدود چهار هزار معدن در کشور غیرفعال است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حدود چهار هزار معدن در کشور غیرفعال است، گفت: سیاست دولت در چارچوب برنامه احیای معادن کوچک که از طرح های اقتصاد مقاومتی است، تکیه و جذب مشارکت بخش خصوصی در این عرصه خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، خداداد غریب‌پور با اشاره به اینکه دولت به تنهایی به دنبال فعال‌سازی معادن کوچک نیست، اظهار داشت: در صددیم با بسترسازی و فراهم آوردن زمینه‌های مشارکت بخش خصوصی،‌ این برنامه را پیگیری می‌کند.

وی گفت: آمارهای منتشر شده حاکی است، 98.3 درصد از معادن ایران کوچک مقیاس است. 85 درصد سهم اشتغال معادن مربوط به معادن کوچک است و 65 درصد تولید را نیز به خود اختصاص داده اند.

معاون وزیر صنعت با اعلام اینکه ایمیدرو امسال احیا و فعال سازی 150 معدن کوچک با سهم اشتغال حداقل یک هزار نفر را در برنامه دارد، تصریح کرد: البته در این مسیر رویکرد صادراتی این‌گونه معادن نیز مورد توجه است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: احیا و فعال‌سازی معادن‌ کوچک در واقع به عنوان ظرفیت‌های نهفته کشور یک ضرورت محسوب می‌شود و همسو با برنامه رونق تولید و حفظ سرمایه‌های ملی است.

وی همچنین به برنامه اکتشاف ایمیدرو اشاره کرد و گفت: پیش از این در دولت یازدهم 270 هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور در برنامه اکتشاف قرار گرفت و اکنون در دولت دوازدهم فعالیت جدید اکتشافی در وسعت 300 هزار کیلومتر مربع در دستور کار قرار دارد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند