۶ آذر فقط امسال تعطیل است

۶ آذر فقط امسال تعطیل است

دوشنبه ششم آذر و مصادف با هشتم ربیع‌الاول تعطیل رسمی است.

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان، پس‌فردا (دوشنبه، ۶ آذر) مصادف با هشتم‌ ربیع‌الاول، همزمان با آغاز امامت و ولایت حضرت امام عصر (عج) تعطیل رسمی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجلس در سال گذشته طبق بند «ح» ماده ۳۷ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، تعطیلی هشتم ربیع‌الاول را تصویب کرد و سپس با تایید شورای نگهبان، این امر به قانون دائمی تبدیل شد و از این پس هر ساله این روز به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عج) تعطیل رسمی است.

چرا تعطیلی ۶ آذر در تقویم‌های رسمی ثبت نشده است؟

این گزارش می‌افزاید، با توجه به هشتم ربیع‌الاول مصادف با ششم آذر ماه هجری شمسی است و تعطیلی این روز نیز در فروردین امسال تایید شده و از طرفی تقویم‌ها نیز پیش از سال جدید چاپ و منتشر می‌شود، بنابراین تعطیلی ۶ آذر در تقویم‌های رسمی ثبت نشده است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز در گفت‌وگویی که داشته، این موضوع را تایید کرده و گفته است که شورای نگهبان در مهلت ۲۰ روزه درباره تعطیلی هشتم ربیع‌الاول اعلام نظر نکرد که این امر طبق قانون به منزله تایید مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

احتمال لغو تعطیلی هشتم ربیع در سال‌های آینده با پیشنهاد مطهری

بر اساس این گزارش، علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس و نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در جلسه علنی روز چهارشنبه (اول آذر) در قالب طرح کاهش تعطیلات رسمی کشور با تعطیلی این روز در سال‌های آینده مخالفت کرد؛ در نهایت طرح پیشنهادی وی و تعدادی دیگر از نمایندگان با قید یک فوریت تصویب شد که احتمال لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول در سال‌های بعد قوت گرفته است.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند