۷۰ متخلف در کنکور سراسری شناسایی شدند

۷۰ متخلف در کنکور سراسری شناسایی شدند

صبح امروز جمعه ۱۰ تیر، ۵۰۰ هزار نفر از داوطلبان گروه علوم تجربی در کنکور سال ۱۴۰۱ با یکدیگر به رقابت پرداختند. رئیس سازمان سنجش در سومین روز از برگزاری این آزمون خبر از دستگیری متخلفان روز گذشته می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، برگزاری آزمون سراسری روز گذشته همراه با حواشی از جمله قطعی اینترنت و پخش عکسی از دفرچه آزمون در فضای مجازی بود.

برای اطلاع از جزئیات خبر لینک زیر را بخوانید.

حالا به گفته رئیس سازمان سنجش در آزمون‌های دیروز ۷۰ متخلف کنکور در حوزه‌های امتحانی شناسایی شدند.

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داد، عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از کنکور سراسری تجربی سال ۱۴۰۱ در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران درباره انتشار عکس پس از کنکور توسط داوطلبان گفت: روز گذشته یکی از بهترین کنکور‌های سراسری نسبت به سال‌های گذشته برگزار شد.

پورعباس افزود: در آزمون دیروز با استفاده از دستگاه‌های آشکارساز، حدود ۷۰ متخلف در کنکور شناسایی شدند. از اولین دفترچه منتشر شده دیروز عکسی گرفته شد و ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه در شبکه‌های مجازی دیده شد که پس از اتمام کنکور بوده است.

به گفته پورعباس، دیروز تا ساعت ۱۳:۳۰ هیچ نشانه‌ای از عکس‌های دفترچه کنکور پیدا نکرده‌ایم، اما در کنکور هنر که کنترل‌ها ضعیف‌تر بود حدود ساعت ۱۲:۳۰ داوطلبان و متخلفان عکس‌ها را منتشر کردند.

او گفت: امروز که کنترل‌ها خیلی شدید‌تر است، قطعا از ساعت ۸ تا ۱۲ هیچ اتفاقی بر مبنای انتشار از دفترچه‌های کنکور نخواهد افتاد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند