۷ میلیون نفر عید امسال با اتوبوس سفر کردند

۷ میلیون نفر عید امسال با اتوبوس سفر کردند

مدیرکل مسافری سازمان راهداری گفت: از ۲۴ اسفند۹۶ تا ۱۴ فروردین امسال ۶ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۴۷۵ مسافر در قالب ۶۷۰ هزار و ۹۹۰ سرویس با اتوبوس جابه‌جا شدند.

حمیدرضا شهرکی ثانوی با اشاره به آمار سفرهای نوروزی ۱۳۹۷ از مورخ ٩٦.١٢.٢٤ لغایت ٩٧.١.١٤ اظهار داشت: علی‌رغم گذشت ۲۰ روز از طرح نوروزی، با توجه تعطیلات آخر هفته جاری پیش‌بینی می‌شود که سفرها تا ۱۷ فروردین‌ماه ادامه یابد، البته بر اساس طرح نوروزی، ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور در روز جاری نیز برقرار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی درخصوص آمار سفرها و ترددها طی ۲۰ روز طرح نوروزی ۱۳۹۷ بیان داشت: در قالب ۶۷۰ هزار و ۹۹۰ سرویس، ۶ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۴۷۵ مسافر جابجا شدند که نسبت به ۲۰ روز ابتدایی طرح نوروزی ۱۳۹۶ تعداد سفرها ۳.۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: در این ایام سهم اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه در جابجایی مسافرین به ترتیب برابر با ٥٨.٣، ٢٣ و ١٨.٧ درصد و سهم آن‌ها در سفرهای انجام شده نیز به ترتیب برابر با ٣٢.٣، ١٧.١ و ٥٠.٦ درصد بوده‌است.

شهرکی ثانوی در ادامه گفت: مجموع کل تردد از مرزها از مورخ ٩٦.١٢.٢٤ لغایت ٩٧.١.١٣ برابر با یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۴۵۳ نفر بوده که سهم مسافرین ورودی به تعداد ۶۴۸ هزار و ۹۵۷ نفر سهم ۴۹.۹ درصدی و مسافران خروجی با تعداد ۶۵۱ هزار و ۴۹۶ نفر سهم ۵۰.۱ درصدی را به خود اختصاص داده‌اند که متعاقبا بروزرسانی خواهد شد.

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای یادآور شد: پرترددترین مرزها به ترتیب شامل مهران، بازرگان، شلمچه، رازی و بیله‌سوار هستند.

بر اساس آمار اعلامی وزارت راه و شهرسازی در نوروز ۹۶ تعداد ۷ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۶۲۲ نفر با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای به سفر رفتند.

 

منبع: وزارت راه و شهرسازی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند