اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

۹ استان درگیر گرد و غبار می‌شوند / سازمان هواشناسی هشدار زرد صادر کرد

تجارت نیوز

سازمان هواشناسی برای امروز و فردا در برخی مناطق کشور، هشدار زرد اعلام کرد. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا می‌گوید روز پنجشنبه و جمعه، ۹ استان با گرد و غبار مواجه هستند. اما گرد و غبار کدام استان‌ها را می‌گیرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان هواشناسی کشور برای امروز هشدار زرد اعلام کرد. بر اساس پیش‌بینی این سازمان در برخی شهرها احتمالا وزش باد شدید و طوفان گرد و غبار در راه است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا هم به تجارت‌نیوز می‌گوید روزهای پنجشنبه و جمعه در ۹ استان کشور، شاهد خیزش گرد و خاک هستیم.

گرد و غبار کدام استان‌ها را می‌گیرد؟

اما گرد و خاک کدام استان‌ها را می‌گیرد؟ صادق ضیاییان می‌گوید: «روز پنجشنبه در استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه، غرب لرستان، نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نوار شرقی و غربی کرمان، سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.»

او ادامه می‌دهد: «روز جمعه نیز در استان‌های خوزستان، ایلام، جنوب غربی لرستان، غرب کرمانشاه، خراسان جنوبی، جنوب شرق خراسان رضوی، شمال سیستان و بلوچستان و نوار شرقی کرمان شاهد گرد و غبار هستیم.»

مردم کنار ساختمان‌های نیمه کاره نمانند

آنطور که یک کارشناس هوشناسی در شبکه خبر اعلام کرد، آلودگی هوا، کاهش شعاع دید و احتمال شکستن درختان کهنسال وجود دارد.

این کارشناس در ادامه هشدار زرد سازمان هواشناسی کشور، گفت: «هموطنان از فعالیت در فضای باز و قرار گرفتن در کنار درختان قدیمی و سازمان‌های نیمه‌کاره خودداری کنند.»

این کارشناس گفت: «دریای عمان نیز متلاطم می‌شود. سواحل خلیج فارس در خوزستان و بوشهر نیز مواج است و برای این منطقه هشدار صادر کردیم.» (شبکه خبر)

هوای پایتخت در هفته آخر مرداد با طعم ازن!

در حالی که برخی استان‌ها در روزهای اخیر با گرد و غبار مواجه بودند، تهران با آلودگی هوای ناشی از ازن درگیر بود. به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هفته آخر مرداد، تهران فقط یک روز هوای قابل قبول داشت.

محمدمهدی میرزائی قمی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: «در هفته گذشته، هوای پایتخت یک روز در شرایط قابل قبول و ۶ روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.»

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: «در تمام روزهای هفته گذشته، «گاز ازن» آلاینده شاخص شهر تهران بود.»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند