افت قیمت مسکن در لندن

قیمت مسکن در لندن کاهش یافت

کاهش قیمت مسکن در پایتخت انگلیس در ماه گذشته میلادی به گونه ای بود که بیشترین سیر نزولی از سال ۲۰۰۹ میلادی به بعد را تجربه کرد.

قیمت مسکن در لندن با بیشترین سرعت نزولی خود از زمان بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۹ میلادی به بعد در حال پیش روفتن است و این موضوع حاکی از آن است که بازار سرمایه مسکن بدترین عملکرد را در میان سایر بازارها به خود اختصاص داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایندیپندنت، کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که رشد بازار ساخت‌وساز لندن در سال آینده نزدیک به صفر خواهد بود.

ارزش مسکن در لندن در ماه گذشته میلادی یعنی سپتامبر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۷ درصد کاهش پیدا کرده است که بیشترین سیر نزولی از سال ۲۰۰۹ میلادی به بعد محسوب می شود.

از سوی دیگر در ماه آگوست هم روند نزولی ۷ دهم درصدی قیمت مسکن ثبت شده و در مجموع این برای ششمین ماه متوالی است که بهای مسکن در لندن رو به کاهش است.

این در حالی است که قیمت مسکن در خارج از لندن و جنوب شرقی انگلستان سیر صعودی دارد و در ماه سپتامبر با بیش از ۳ درصد افزایش روبرو شد.

در حال حاضر میانگین قیمت مسکن در لندن کمتر از ۵۸۲ هزار پوند یا ۷۷۳ هزار دلار است و این موضوع خبر خوبی برای آن دسته از کسانی است که با برنامه کمک‌خرید مسکن توسط تراز می نخست وزیر انگلیس قصد خرید خانه دارند.

خانه‌های لندن گرانترین واحدهای مسکونی شهری بریتانیا و دنیا محسوب می‌شوند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند