ایران بروکر
خبر مهم : شروع افزایش ۲۰ درصدی یارانه از امروز

ثبت نام خودروهای داخلی از فردا

توقف عرضه سه خودرو پر مصرف در بورس کالا

ثبت نام خرید خودروهای داخلی از فردا 26 اسفند 1401 آغاز خواهد شد. متقاضیان باید برای انتخاب خودروی خود به سامانه یکپارچه خودرو مراجعه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، زمان ثبت نام خرید خودروهای داخلی اعلام شد. جزئیات بیشتر در این خبر آمده است.

سخنگوی وزارت صمت، اعلام کرد: متقاضیان خرید خودروهای داخلی از فردا ۲۶ اسفند می‌توانند با مراجعه به سامانه نسبت به ثبت نام خودروی مورد نظر اقدام کنند.

وی افزود: زمان ثبت نام 3 روز خواهد بود و در پایان روز 28 اسفند به اتمام می‌رسد.

به گفته قالیباف، 9 شرکت خودروساز داخلی در طرح تخصیص یکپارچه خودرو مشارکت دارند و 51 مدل خودرو برای متقاضیان قابل خرید است.

مشاور وزیر صمت ادامه داد: در طرح یکپارچه تخصیص خودرو که از قبل اعلام شده بود بدون قرعه کشی به همه متقاضیان خودرو داده می‌شود کمتر از 900 هزار نفر حساب وکالتی برای خرید خودرو اعلام کردند و این موضوع می‌تواند ثابت کند آمارهای چندین میلیونی ثبت نام‌های گذشته تقاضای واقعی نبوده است.

سخنگوی وزارت صمت گفت: با فرض اینکه تمام 900 هزار نفری که حساب وکالتی اعلام کرده‌اند واجد شرایط باشند و با لحاظ تعهدات قبلی خودروسازان در سال 1402 که حدود 400 هزار دستگاه است توان تولید خودرو از مجموع این دو رقم در سال 1402 به مراتب بیشتر است و لذا احتمال اینکه تحویل خودرو به سال 1403 بکشد تقریبا صفر است.

قالیباف افزود: 50 درصد عرضه خودرو در طرح یکپارچه تخصیص خودرو به مادران مشمول قانون جوانی جمعیت تخصیص خواهد یافت که البته برای این متقاضیان نیز داشتن حساب وکالتی الزامی است.

منبع: تسنیم

نظرات