حرکت صنعت ارز دیجیتال به سمت استیبل‌کوین‌های غیردلاری – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

حرکت صنعت ارز دیجیتال به سمت استیبل‌کوین‌های غیردلاری

ezgif.com gif maker 83 1

مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال بایننس، باور دارد که این بازار به سمت استیبل‌کوین‌های غیردلاری و با پشتوانه یورو، ین ژاپن و دلار سنگاپور حرکت خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، چانگ پنگ ژائو، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های بازار ارز دیجیتال و مدیرعامل صرافی بزرگ ارز دیجیتال بایننس، نظرات جدید خود را درباره آینده استیبل‌کوین‌های این بازار و حرکت به سمت استیبل‌کوین‌های غیردلاری اعلام کرده است.

طلا جایگزین دلار در بازار ارز دیجیتال می‌شود؟

چانگ پنگ ژائو روز گذشته و در پاسخ به سوال استفاده از طلا به عنوان استاندارد ارزش به جای دلار آمریکا در بازار ارزهای دیجیتال در فضای توییتر، دیدگاه خود نسبت به آینده استیبل‌کوین‌ها را مطرح کرده است.

از نظر مدیرعامل صرافی بایننس، استفاده از طلا منطقی به نظر می‌رسد. اما در حال حاضر اکثر هزینه‌های افراد هنوز بر اساس ارز‌های فیات است.

به همین دلیل است که افراد سود سرمایه‌گذاری خود را بر اساس دلار آمریکا محاسبه می‌کنند و استیبل‌کوین‌های میخکوب شده بر اساس دلار آمریکا از اهمیت بالایی برای افراد برخوردار هستند.

پشتوانه‌های جدید استیبل‌کوین‌ها

ژائو باور دارد که استیبل‌کوین‌های بازار ارز دیجیتال به مرور زمان به سمت استیبل‌کوین‌ها با پشتوانه (میخکوب شده) یورو، ین ژاپن و یادلار سنگاپور حرکت خواهد کرد. با این حرکت، وابستگی به دلار آمریکا در استیبل‌کوین‌ها کاهش خواهد یافت.

از طرفی، اقدامات دولت ایالات متحده آمریکا در قبال استیبل‌کوین‌های دلاری، ممکن است که صنعت ارزهای دیجیتال را به سمت ارزهای دیگر سوق دهد.

استیبل‌کوین‌های الگوریتمی

چانگ پنگ ژائو در نظرات خود به استیبل‌کوین‌های الگوریتمی (Algorithmic Stablecoins) نیز اشاره کرده است. از نظر او، با وجود اینکه این استیبل‌کوین‌ها ریسک‌هایی را به همراه دارند اما نقش مهمی را در بازار ارزهای دیجیتال ایفا خواهند کرد.

به‌ طور کلی استیبل‌کوین‌های الگوریتمی نسبت به دیگر استیبل‌کوین‌ها ریسک بیشتری را به همراه دارند. برای کاهش این ریسک‌ها باید شفافیت استیبل‌کوین‌های الگوریتمی برای کاربران مشخص شود و ذخایر قانونی برای استیبل‌کوین‌های با پشتوانه ارزهای فیات نیز مشخص شوند.

پس از مشخص شدن این موارد، کاربر توانایی تصمیم‌گیری بهتری درباره انواع استیبل‌کوین‌های خود خواهند داشت.

مشکلات دلار بایننس

به دنبال مشکلات حقوقی شرکت Paxos که ناشر استیبل‌کوین صرافی بایننس است، این صرافی اعلام کرده است که به حمایت از دلار بایننس (BUSD) ادامه خواهد داد و به بررسی استیبل‌کوین‌های غیردلاری نیز  خواهد پرداخت.

به‌دنبال اتفاقات اخیر برای شرکت پکسوس، مدیرعامل این صرافی به کاربران اطمینان داده است که تمامی سرمایه‌ها امن هستند و دارای پشتوانه مناسبی هستند.

کمیسیون بورس آمریکا ادعا کرده است که استیبل کوین صادر شده، اوراق ثبت نشده هستند. البته این اتهامات توسط پکسوس رد شده است.

نظرات