خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واکنش عجیب بیت‌کوین به افزایش نرخ بهره در آمریکا

کوین 20

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، فدرال رزرو در جلسه ماه مارس نرخ بهره را ۰/۲۵ افزایش داد اما واکنش بازار به این افزایش منفی نبود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جلسه روز چهارشنبه فدرال رزرو نرخ بهره که از سال ۲۰۱۸ تغییر نکرده بود ۰/۲۵ واحد افزایش پیدا کرد. اگرچه بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند افزایش نرخ بهره باعث ریزش بیت‌کوین می‌شود اما بازار خلاق جهت حرکت کرد.

همانطور که قبلا پیش‌بینی شده بود اثرات افزایش نرخ بهره بر بیت‌کوین پیشخور شده است. بیت‌کوین بارها به دلیل سخنرانی‌ها و اظهارنظرها در مورد افزایش نرخ بهره ریزش کرده بود.

سیاست‌های پولی بانک مرکزی در دوران همه‌گیری کویید۱۹ باعث تقویت دارایی‌های ریسک‌پذیر در آمریکا شد اما فدرال رزرو حالا روی کاهش نرخ تورم تمرکز کرده است. سیاست‌های ضدتورمی می‌تواند باعث خروج پول از بازار رمزارزها شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در نشستی مطبوعاتی گفت: تورم بیشتر از انتظار ما رشد کرد و ماند. حالا سیاست‌های ما بر کاهش تورم متمرکز است. رکود ایجاد نمی‌شود چون اقتصاد آمریکا به اندازه‌ای قوی هست که این اتفاق رخ ندهد.

اولین واکنش بازار

در ۲۴ ساعت اخیر که نرخ بهره در فدرال رزرو افزایش یافته است یبت‌کوین بیش از ۴ درصد رشد کرده و حالا در محدوده ۴۱ هزار دلار معامله می‌شود. ارزش بازار رمزارزها هم به هزار و ۸۰۰ میلیارد دلار رسید.

کارشناسان عقیده دارند اگر بیت‌کوین بتواند محدوده ۴۶ هزار دلار را پشت سر بگذارد می‌تواند تا محدوده ۵۰ هزار دلار رشد کند. از طرفی هم پیش‌بینی‌های زیادی از ریزش بازار تا محدوده ۳۰ هزار دلار وجود دارد.

تکنیکال

بیت‌کوین در محدوده ۴۱ هزار دلار معامله می‌شود و اندیکاتور مکدی در همین محدوده سیگنال خرید صادر کرده است.

اولین مقاومت در محدوده ۴۵ تا ۴۶ هزار دلار قرار دارد و به نظر می‌رسد نقطه عطف بازار برای پیدا کردن روند صعودی خود همین محدوده است.

شاخص مقاومت نسبی روی عدد ۵۳ و در نیمه بالای کانال خود در حرکت است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

 

نظرات