انتقاد جک دورسی از زاکربرگ / پروژه استیبل‌کوین متا پایان یافت؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران

انتقاد جک دورسی از زاکربرگ / پروژه استیبل‌کوین متا پایان یافت؟

aa

تنها چند روز پس از اینکه شرکت متا اعلام کرد از پروژه استیبل‌کوین «دیم» خارج می‌شود، جک دورسی، مدیر عامل بلاک از سیاست این شرکت انتقاد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تنها چند روز پس از اینکه شرکت متا اعلام کرد از پروژه استیبل‌کوین «دیم» خارج می‌شود، جک دورسی، مدیر عامل بلاک از سیاست این شرکت انتقاد کرد.

بنیانگذار و مدیرعامل سابق توئیتر معتقد است که مارک زاکربرگ تلاش زیادی را صرف ایجاد یک استیبل‌کوین جدید صرف کرد. دورسی می‌گوید که این شرکت بهتر بود تلاش خود را روی بهبود اکوسیستم بیت‌کوین متمرکز می‌کرد.

جک دورسی از طرفداران سرسخت بیت‌کوین است و روی راه‌هایی برای بهبود اکوسیستم این ارز دیجیتال کار می‌کند. شرکت پرداخت بلاک، در حال حاضر در تلاش برای ایجاد کیف‌پول‌های مقرون‌به‌صرفه و قابل دسترسی و همچنین سخت‌افزاری ارزان‌تر برای ماینرهای بیت‌کوین است.

دورسی در کنفرانس جهانی میکرواستراتژی گفت که رویکرد متا در خصوص دیم کافی نبوده است. او همچنین با انتقاد از زاکربرگ اعلام کرد که باید تمرکز بیشتری را برای سوق دادن مردم به مجموعه محصولات خود انجام می‌داد.

سیلورگیت پروژه استیبل‌کوین متا را می‌خرد

با توجه به توسعه اخیر، بانک سیلورگیت که در حوزه ارز دیجیتال فعال است قرار است این پروژه دیم را در حدود ۲۰۰ میلیون دلار خریداری کند. این تصاحب می‌تواند پایانی برای تلاش سه ساله پروژه دیم باشد که از ژوئن سال ۲۰۱۹ آغاز شده است.

بحث‌های نظارتی حول متا در این مدت چندان به نفع این شرکت نبوده است. با این حال پرسش اصلی اینجاست که آیا این پایان ماجراجویی متا در حوزه ارزهای دیجیتال خواهد بود؟ سال گذشته تسلا با افزودن بیت‌کوین به ترازنامه خود قدمی بلند در حوزه رمزارزها برداشت.

در حال حاضر، متا نقدینگی سنگینی در ترازنامه خود دارد و بسیاری از تحلیلگران امیدوارند این شرکت به دومین سازمان بزرگی تبدیل شود که بیت‌کوین می‌خرد.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات