تحرک مشکوک بیت کوین‌های قدیمی پس از 12 سال – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تحرک مشکوک بیت کوین‌های قدیمی پس از 12 سال

ezgif.com gif maker 2023 05 14T213222.506

تعدادی بیت کوین که مربوط به زمان عرضه ساتوشی ناکاموتو بوده‌اند جابه‌جا و یا از کیف‌پول‌ها منتقل شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از دوازده سال و در پنجشنبه هفته گذشته، تعدادی بیت‌ کوین‌ که در سال 2011 میلادی خریداری شده بودند، از یک کیف‌پول قدیمی به آدرس جدیدی منتقل شدند.

جابه‌جایی پس از دوازده سال

در روز پنجشنبه، بیست و یکم اردیبهشت 1402، 139 عدد بیت کوین که متعلق به آدرس 1H1Ab6 بودند به آدرس کیف‌پول سگویت (SegWit) منتقل شده‌اند. این سرمایه‌گذار که بیت‌ کوین‌های خود را به‌مدت دوازده سال نگهداری کرده بود، این بیت کوین‌ها را در ماه جون سال 2011 میلادی خریداری کرده و آن زمان مجموعا 2250 دلار برای خرید آنها هزینه کرده بود. گفتنی است، در قیمت فعلی بیت کوین (26906 دلار)، ارزش این بیت کوین‌ها معادل 3.5 میلیون دلار است.

تحرک عرضه‌های قدیمی بیت کوین

در بازار ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین‌هایی که معمولا متعلق به پنج تا هفت سال گذشته هستند، با نام عرضه قدیمی (Ancient Supply) شناخته می‌شوند. در دو سال اخیر، جابه‌جایی‌های متعددی توسط بیت کوین‌های قدیمی شکل گرفته است. بر اساس گزارش Glassnode در سال جاری میلادی، 3200 بیت کوین قدیمی از خواب برخاسته‌اند و هزار و صد عدد بیت کوین از این تعداد، متعلق به سال‌های پیش از 2013 بوده‌اند.

برای مثال، کیف‌پولی که در اکتبر سال 2010 افتتاح شده بود، در مارچ سال گذشته میلادی، 429 عدد از این ارز دیجیتال خود را که با قیمت 0.19 دلار خریداری کرده بود، به فروش گذاشته است. در فوریه سال جاری میلادی نیز، یک کیف‌پول رمزارزی که متعلق به دوران فعالیت ساتوشی بود، 412 بیت کوین را با ارزش حدودی 9.6 میلیون دلار و بعد از یک دهه، جا‌به‌جا کرده است.

دلیل این جا‌به‌جایی‌ها چیست؟

نمی‌توان گفت که سرمایه‌گذاران موضع خود را نسبت به این ارز دیجیتال تغییر داده‌اند و یا اینکه به دلیل شخصی تصمیم به فروش یا انتقال دارایی‌های خود کرده‌اند. بر اساس دیدگاه تحلیل‌گر‌ان درون زنجیره‌ای، فروش کوین‌های خفته بعد از 155 روز به‌ندرت رخ می‌دهد. اما زمانی که این کوین‌های خفته به فروش می‌رسند، ممکن است نشان دهنده تغییر موضع سرمایه‌گذاران نیز باشد.

بسیاری باور دارند که تنها 365 هزار عدد از این ارز دیجیتال که متعلق به زمان عرضه حدود 4.25 میلیون عددی توسط ساتوشی ناکاموتو بوده‌اند، دست نخورده باقی مانده و دیگر بیت کوین‌ها به فروش رسیده‌اند.

نظرات