ایلان ماسک توئیتر را خرید – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ایلان ماسک توئیتر را خرید

هفتگی 4

توئیتر با پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری ایلان ماسک برای خرید توئیتر موافقت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان توئیتر را خرید. او برای خرید تمام سهام توئیتر مبلغ ۴۳ میلیارد دلار را به صورت نقدی پیشنهاد کرده است. قیمتی که مدیر اجرایی تسلا آن را بهترین پیشنهاد برای توئیتر می‌داند.

براساس گزارش رویترز، توئیتر امروز برای بررسی نهایی پیشنهاد ایلان ماسک جلسه هیات مدیره برگزار کرد. ایلان ماسک هم امروز با انتشار عکسی از کارکترهای فیلم معروف ارباب حلقه‌ها در توئیتر نوشت: شورای ممنوعیت سایه در حال بررسی توئیتر. بعد از این جلسه رویترز از موافقت توئیتر با قیمت ۴۳ میلیارد دلار خبر داد.

هفتگی 3
توئیت ایلان ماسک

قرار است هر سهم توئیتر به مبلغ ۵۴/۲۰ دلار به فروش برسد. البته برخی از منابعی که خواستند نامشان فاش نشود ادعا کردند که طبق مفاد قرارداد، توئیتر در زمان خطر می‌تواند با پرداخت هزینه ایلان ماسک سهام خود را پس بگیرد.

تاکتیک ماسک برای خرید توئیتر

اگر یادتان باشد که همین چند ماه پیش بود که ایلان ماسک در توئیتی گفت قصد دارد یک شبکه اجتماعی داشته باشد. بعدها حدود ۹ درصد از سهام توئیتر را خرید و یک بازی برای تصاحب کل توئیتر شروع کرد.

او اعلام کرد که توئیتر برای رشد و تبدیل شدن به یک پلتفرم واقعی برای آزادی بیان باید خصوصی شود. بعد از آنکه ایلان ماسک ۹ درصد از سهام توئیتر را خرید وارد هیات مدیره شد اما او به این راضی نبود. بعدها پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری برای خرید توئیتر را عنوان کرد اما هیات مدیره او را جدی نگرفت.

حتی در مواردی هیات مدیره به دنبال تصویب قانونی برای ممنوعیت تصاحب بیش از مقدار مشخصی از سهام توسط ایلان ماسک شود. اما بعد از اینکه ماسک از منابع مالی خود برای خرید توئیتر رونمایی کرد اوضاع تغییر کرد.

بعد از اینکه جک دروسی توئیتر را ترک کرد پاراگ آگراوال جای او را گرفت. علی‌رغم اینکه او اهداف مالی بلندپروازانه‌ای داشت اما ارزش سهام توئیتر امروز کمتر از نوامبر سال گذشته است.

در چنین شرایطی که توئیتر وضعیتی شکننده دارد ایلان ماسک پیشنهاد خود را مطرح کرد و با روش‌های مختلف جلو رفت.

تاکتیک مذاکره او شبیه به وارن بافت است. او هرچقدر سهام که بتواند می‌خرد و بعد یک پیشنهاد می‌دهد و به آن پایبند می‌ماند. ویژگی دیگر او این است که از همان ابتدا مبلغ زیادی به صورت نقدی پیشنهاد کرد که هسات مدیره را انگشت به دهان گذاشت.

سهام توئیتر در معاملات امروز بازار سهام بیش از ۴ درصد رشد کرد و به ۵۱/۱۵ دلار رسید.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

 

نظرات