رنگ قرمز بازار کریپتو / واگرایی در بیت‌کوین! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رنگ قرمز بازار کریپتو / واگرایی در بیت‌کوین!

5369713

در شب گذشته بیت‌کوین در محدوده خط میانی کانال صعودی خود که در گزارش‌های قبلی توضیح داده شد، در برخورد با مقاومت ۲۱۲۰۰ واکنش منفی نشان‌داد، همچنین واگرایی بین قیمت و RSI شکل گرفت و بازار امروز رنگ قرمز به خود گرفت. آیا این شرایط قرار است سبزشدن بازار کریپتو را برای چند روز آینده غیرممکن کنند؟

به گزارش تجارت‌نیوز: به نظر بسیاری از تحلیلگران بازار کریپتو، بیت‌کوین یاید مسیر سختی را برای رسیدن به قیمت‌های قبلی خود سپری کند. در این مسیر افت خیزهای زیادی جلوی راه بیت‌کوین و بازار کریپتوکارنسی وجود خواهد داشت. در شب گذشته نیز واگرایی در بیت‌کوین واکنش منفی در قیمت به وجود آورد.

بیت‌کوین 1 ساعته

واگرایی قیمت و RSI

بسیاری از تحلیلگران و معامله‌گران حرفه‌ای بازار از اندیکاتور RSI به عنوان یکی از اندیکاتورهای پرکاربرد یاد می‌کنند و سیگنال‌های معاملات خودشان را از فیلتر این اندیکاتور عبور می‌دهند.

در شب گذشته واگرایی در قیمت و RSI شکل گرفت و این به عنوان یکی از سیگنال‌های این اندیکاتور باعث شد معامله‌گران بازار روی محدوده ۲۱۲۰۰، به پوزشین Short روی بیت‌کوین وارد شوند. همانطور که در تصاویر می‌توانید مشاهده کنید این واگرایی پس از شکل گرفتن و برخورد بیت‌کوین با محدوده مقاومتی به درستی سیگنال فروش را به معامله‌گران داده است.

واگرایی‌ها همیشه معتبراند؟

بنا به عقیده معامله‌گران بازار کریپتو اندیکاتورها لزوما در تمام مواقع به ما سیگنال درستی نخواهند داد. اتکا به صرفا یک یا چند اندیکاتور در استراتژی تحلیل معاملات، خروجی ۱۰۰درصد درستی را در تمام مواقع نخواهد داد.

واگرایی‌های قیمت و یک اندیکاتور خاص مثل RSI نیز از این قاعده مستثنی نیست. ممکن است در شرایطی که بازار کریپتو وارد سیکل صعودی خود شده است، یک واگرایی در محدوده مقاومتی شکل بگیرد و قیمت برای چند کندل بعدی رنگ قرمز به خود ببیند.

اما در ادامه با رشد جهشی مواجه و محدوده مقاومتی خود را بشکند یا حتی ممکن است گاهی خلاف سیگنال واگرایی ما عمل کند. در مجموع استفاده از این تکنیک واگرایی مفید است اگر با سایر استراتژی‌های تحلیلی ترکیب شود و صرفا مبنای اصلی معاملات قرار نگیرد.

اتریوم 1 ساعته

تقلید آلت‌کوین‌ها از بیت‌کوین

در ادامه ریزش قیمت بیت‌کوین از ۲۱۲۰۰ به ۲۰۶۱۲ تا کنون سایر ارزهای بازار نیز همین رویه را در پیش گرفتند و بازار کریپتو به نوعی رنگ قرمز به خود گرفت.

اتریوم نیز از محدوده ۱۲۸۰ تاکنون به محدوده ۱۲۱۰ دلار رسیده است. به عقیده تحلیلگران احتمال این که بیت‌کوین و اتریوم پایین تر نیز حرکت کنند، وجود دارد اما باید دید که پس از آن بیت‌کوین چه روندی را به‌خود می‌گیرد.

این شرایط تا زمانی که وضعیت بیت‌کوین مشخص نشود همچنان ادامه‌خواهد داشت و بازار کریپتو از رنگ قرمز خارج نمی‌شود.

با رفتن به سایت Tradingviewمی‌توانید این واگرایی و توضیحات داده‌شده را مشاهده‌کنید و به سایر تحلیل‌ها نیز دسترسی داشته‌باشید.

نظرات