سقوط ناگهانی قیمت په په / دزدی اعضای توسعه دهنده از پروژه! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سقوط ناگهانی قیمت په په / دزدی اعضای توسعه دهنده از پروژه!

ezgif 4 28f31dbf1e

قیمت میم کوین مشهور په په در دو روز اخیر حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است و بنظر می‌رسد که مقصر این کاهش تیم این پروژه بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از اینکه قیمت میم‌کوین په‌ پ، حدود ۲۰ درصد در روز‌های بیست و چهارم و بیست و پنجم آگوست کاهش پیدا کرد، تیم توسعه دهنده این میم کوین، در توییتر بخاطر این اتفاق عذرخواهی کردند و اعلام کردند که در تلاش برای کسب اعتماد از دست رفته سرمایه‌گذاران په په هستند.

نمودار کاهش قیمت په په
نمودار قیمت په په، منبع: Tradingview

دلیل کاهش قیمت په په

کاهش اخیر قیمت په په به‌دلیل تراکنش‌های کیف‌پولی   متعلق به تیم توسعه‌دهندگان این میم کوین، بوده است.

پیشتر، این کیف‌پول حدود ۶.۹ درصد از مجموع عرضه این میم کوین را در اختیار داشته است. با این وجود، در پنجشنبه هفته گذشته، حدود ۱۶ تریلیون توکن په په از این کیف‌پول به صرافی‌های ارز دیجیتال منتقل شده است. پس از مدت کوتاهی از این اتفاق، اعضای تیم این میم کوین تصمیم گرفتند تا امضای آستانه (TSS) این کیف‌پول را کاهش دهند.

بسیاری باور دارند که حجم فروش‌ بالای توکن‌های په‌ په توسط اعضای توسعه دهندگان باعث افزایش فشار فروش و کاهش قیمت این میمکوین شده است. برآورد شده است که بیش از ۴۰۰ میلیارد توکن په په در روز‌های اخیر توسط اعضای توسعه دهنده خارج شده از پروژه، به‌فروش گذاشته شده است.

اختلافات تیم و توضیحات توسعه‌دهنده په په

یکی از توسعه‌دهندگانپه په در اکانت توییتری pepecoineth@ توضیح داد که اعضای تیم توسعه دهنده این میم کوین، مقصر این اتفاق بوده‌اند. این پروژه در مجموع چهار توسعه دهنده اصلی داشته است که در حال حاضر، سه عضو از این پروژه خارج شدند.

این اعضا، بیش از نیمی از کوین‌های متعلق به تیم توسعه دهندگان را نیز با خود برده‌اند. همچنین، این سه عضو تمام حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود را حذف کرده‌اند. سپس در پیامی به عضو باقی‌مانده اعلام کردند که وی از این پس، کنترل کامل پروژه را در دست خواهد داشت. بنظر می‌رسد که عضو باقی‌مانده این پروژه، کنترل اکانت X (توییتر) را برعهده دارد، اما وضعیت کانال تلگرامی په‌په در هاله‌ای از ابهام است.

وضعیت توکن‌های باقیمانده در کیف‌پول توسعه دهندگان

در ابتدا قرار بود تا توکن‌های کیف‌پول توسعه‌دهندگان پروژه برای موارد خاصی مانند لیست شدن‌های آتی په‌په در صرافی‌ها، بریج‌ها و نقدینگی مورد استفاده قرار بگیرد. با این وجود، اختلافات متعددی برای کاربرد این توکن‌ها میان اعضا بوجود آمد.

اکانت  @pepecoineth اعلام کرد که تمامی ۱۰ تریلیون توکن‌ باقی‌مانده در کیف‌پول چند‌امضایی به آدرس جدیدی منتقل شده است. اینتوکن‌ها تا تصمیمات آتی پروژه در کیف‌پول اصلی توسعه دهنده نگهداری خواهد شد. در آینده تعدادی از این توکن‌ها اهدا و بقیه سوختهخواهند شد.

نظرات