افزایش تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین پس از روند کاهشی در 2023 – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین پس از روند کاهشی در 2023

ezgif.com resize 2

پس از چهار ماه روند نزولی در نصب دستگاه‌های خودپرداز جدید بیت کوین در سراسر جهان، این روند در ماه می شکسته شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با وجود شکست روند نزولی بیت کوین، تعداد دستگاه‌های خودپرداز (ATM) بیت کوین نصب‌شده در سراسر جهان از ابتدای سال 2023 میلادی، روند نزولی داشته است. به‌نظر می‌رسد که در ماه می، نصب این دستگاه‌ها روند صعودی پیدا کرده و تعداد خودپردازهای جدید نصب شده به 1400 دستگاه رسیده است.

رشد تعداد دستگاه‌های بیت کوین

مجموع دستگاه‌های بیت کوین در چهار ماه ابتدایی سال 2023 با روند نزولی همراه بوده است. در این مدت، دستگاه‌های نصب‌شده در ایالات متحده آمریکا روند نزولی داشته اما این نصب این دستگاه‌ها در استرالیا، لهستان و اسپانیا با رشد همراه بوده است.

نمودار زیر نشان می‌دهد که در ماه‌های ژانویه، فوریه، مارچ و آپریل سال 2023، تعداد خالص دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین به 5850 عدد کاهش یافته است. با این وجود، تعداد 1397 دستگاه به جمع شبکه دستگاه‌های خودپرداز افزوده شده است.

با وجود اینکه دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین تاثیری بر رشد شبکه بیت کوین ندارند، اما وسیله‌ای برای تبدیل پول‌های فیات افراد به رمزارزها محسوب می‌شوند و باعث افزایش انطباق شهروندان کشورهای مختلف با رمزارزها می‌شوند.

دستگاه بیت کوین
تغییرات خالص تعداد دستگاه‌های بیت کوین نصب شده و متوقف شده (منبع: Coin ATM Radar)

بیشترین دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در کدام کشورها قرار دارند؟

بر اساس آخرین آمار وبسایت coinatmradar، متوسط تعداد نصب دستگاه‌های خودپرداز در جهان، 13.9 دستگاه بیت کوین جدید در روز گزارش شده است.

در سال 2023، کشور استرالیا به تنهایی، 233 دستگاه جدید را نصب کرده و به سومین هاب بزرگ دستگاه‌های بیت کوین در جهان تبدیل شده است. در زمان نگارش این گزارش، 35 هزار و 69 دستگاه بیت کوین در سراسر جهان فعال است. از این تعداد، 93.2 درصد در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته است.

همچنین 84.7 درصد از دستگاه‌های نصب‌شده در جهان، در آمریکا و 7.6 درصد در کانادا قرار گرفته است. اروپا با 462 دستگاه، 4.2 درصد از دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین را در اختیار دارد و پس از آن قاره استرالیا با 1.3 درصد قرار گرفته است.

بزرگترین شرکت سازنده دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین، شرکت جنرال بایتس است که 28.8 درصد از سهم بازار دستگاه‌های بیت کوین را در اختیار دارد. در رتبه دوم و سوم، بیت اکسس و جنسیس کوین به ترتیب قرار دارند.

نظرات