پولدارترین سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال کیست؟ / مدیرعامل بایننس چقدر ثروت دارد؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود

پولدارترین سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال کیست؟ / مدیرعامل بایننس چقدر ثروت دارد؟

CZ

ثروت چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در مجموع به ۹۶ میلیارد دلار رسیده است. بدین ترتیب مدیرعامل بایننس به طور رسمی به ثروتمندترین فرد در جهان رمزارزها تبدیل شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثروت چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در مجموع به ۹۶ میلیارد دلار رسید. بدین ترتیب مدیرعامل بایننس به طور رسمی به ثروتمندترین فرد در جهان رمزارزها تبدیل شد.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ دارایی خالص او حالا بیشتر از موکش امبانی تاجر هندی شده که ۹۲٫۹ میلیارد دلار ثروت دارد. ثروت CZ حالا نزدیک به وارن بافت مدیرعامل برکشایر هاتاوی و مارک زاکربرگ مدیرعامل متا شده است.

سرمایه ژائو حتی ممکن است حتی بسیار بیشتر از این باشد چرا که اطلاعات کمی در مورد دارایی‌های رمزارز او وجود دارد.

این سرمایه‌دار ارزهای دیجیتال که در نوجوانی در مک‌دونالد کار می‌کرد، تاکنون از اظهارنظر در مورد اندازه ثروتش خودداری کرده اما گفته است که قصد دارد در آینده کل ثروت خود را ببخشد.

همچنین وال‌استریت ژورنال مدعی شده که در صورتی که ثروت عمومی این سرمایه‌دار مشخص شود، احتمالا دارایی مدیرعامل مدیرعامل بایننس از مرز ۳۰۰ میلیارد دلار هم عبور کند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، درآمد صرافی بایننس در سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۰ میلیارد دلار به ثبت رسیده است. رقمی که احتمالا بیشتر از در آمد کوین‌بیس رقیب اصلی این صرافی باشد. با این حال بایننس ضمن تکذیب محاسبات بلومبرگ، ادعا کرده به دلیل ماهیت بسیار نوسانی بازار رمزارزها هر گونه برآورد دقیق از این بازار غیرممکن است.

بر اساس این گزارش، ثروت سام بانکمن، مدیرعامل FTX و برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین‌بیس هم به ترتیب ۱۵٫۴ و ۸٫۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

در حال حاضر ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا ثروتمندترین مرد جهان است و ثروت خالص او ۲۶۳ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. جف بزوس بنیانگذار آمازون و برنارد آرنو طراح مد فرانسوی هم دومین و سومین فرد ثروتمند جهان هستند.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات