حذف رمزارزها از مشارکت‌‌های مالی یک خیریه – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند

حذف رمزارزها از مشارکت‌‌های مالی یک خیریه

55102 741

سازمان غیرانتفاعی و خیریه آمریکا از کمک‌های مالی رمزارز جلوگیری می‌کند. این تصمیم به دلیل پیامدهای مخرب زیست محیطی گرفته شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز‌، سازمان غیرانتفاعی و خیریه آمریکا از کمک‌های مالی رمزارز جلوگیری می‌کند. این تصمیم به دلیل پیامدهای مخرب زیست محیطی گرفته شده است.

به گزارش دیجیاتو، بنیاد ویکی‌مدیا (WMF) طی سال ۲۰۲۱ رقمی درحدود ۱۳۰,۰۰۰ دلار کمک مالی در قالب ارزهای دیجیتال دریافت کرد. حالا این بنیاد می‌گوید به دلیل پیامدهای زیست محیطی استخراج بیت کوین و نگرانی در مورد کلاهبرداری‌، دیگر قصد ندارد کمک مالی را از طریق رمزارزها بپذیرد.

این بنیاد ضمن اعلام عدم پذیرش مستقیم ارزهای دیجیتال در قالب کمک‌های مالی می‌گوید حساب بیت‌پی (Bitpay) خود را می‌بندد و از هرگونه مشارکت مالی در آینده در حوزه رمزارزها جلوگیری می‌کند.

پس از بحث و تبادل نظر با بیش از حدود ۴۰۰ عضو جامعه WMF، اکثریت آنها به حذف دریافت کمک‌های مالی از طریق کریپتو رای مثبت دادند. آرا نشان می‌دهد ۲۳۴ عضو موافق توقف دریافت کمک مالی در قالب ارزهای دیجیتال هستند و تنها ۹۴ عضو موافق چنین روالی هستند.

یکی از موضوعاتی که باعث شده اعضای این بنیاد چنین تصمیمی بگیرند، به پیامدهای زیست محیطی استخراج بیت کوین، همچنین خطر کلاهبرداری مالی مربوط می‌شود.

بنیاد ویکی مدیا می‌‌گوید در سال ۲۰۲۱ رقمی درحدود ۱۳۰,۱۰۰٫۹۴ دلار کمک مالی ارز دیجیتال دریافت کرده که تنها ۰٫۰۸ درصد از کل کمک‌های دریافتی را تشکیل می‌دهد و بسیار کم است. به همین دلیل با توجه به اینکه درصد دریافت کمک‌های مالی از این طریق بسیار کم ولی تبعات منفی آن می‌تواند بیشتر از منافع آن باشد، چنین تصمیمی گرفته شده است.

بنیاد ویکی مدیا برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ پذیرش کمک‌های مالی در قالب بیت کوین، بیت کوین کش و اتر را آغاز کرد. اما برخی مسایل باعث شد مجددا این موضوع را مورد بازنگری قرار دهد و سیاست‌های خود را نیز به تبع آن تغییر دهد.

پیشتر و در ژانویه ۲۰۲۲، «مولی وایت»، سردبیر قدیمی ویکی‌پدیا به بنیاد WMF پیشنهاد کرده بود که کمک‌های مالی در قالب ارزهای دیجیتال را به دلیل مسایل زیست محیطی و کلاهبرداری‌های احتمالی متوقف کند و اکنون این موضوع با اکثریت آرای موافق، اجرایی می‌شود.

نظرات