خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

چرا قیمت بیت‌کوین کاهش یافت؟ / جنگ روسیه چه تاثیری بر بازار رمزارزها دارد؟

3erfgh

درمعاملات امروز بازار رمزارزها قرمز شد. دلیل اصلی آن هم ترس بازار از حمله احتمالی روسیه به اوکراین است.

به گزارش تجارت‌نیوز، درمعاملات امروز بازار رمزارزها قرمز شد. دلیل اصلی آن هم ترس بازار از حمله احتمالی روسیه به اوکراین است. در جریان معاملات ۲۴ ساعت گذشته، بیت‌کوین چهار درصد افت داشت. آلت‌کوین پرطرفدار شیبا هم بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد. افزایش نگرانی‌ها در مورد هجوم روسیه به منطقه دونباس اوکراین، علت اصلی سقوط دست‌جمعی بازار بوده است.

به عنوان یک دارایی پرخطر، بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها با تشدید تعارضات در بخش‌های شرقی اوکراین با سقوط مواجه شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها در هفته گذشته صدای آتش در مناطق دونتسک و لوهانسک به گوش رسیده است. از سال ۲۰۱۸ که جدایی‌طلبان تلاش کردند مواضع خود را در شرق این کشور تقویت کنند، چنین درگیری‌هایی بی‌سابقه بوده است.

با توجه به افزایش تنش‌ها، شرکت‌های هواپیمایی نظیر KLM و سوئیس از این کشور خارج شدند. در سال ۲۰۱۴، جدایی‌طلبان به یک هواپیمای خطوط هوایی مالزی که از آمستردام به کوالالامپور می‌رفت، شلیک کردند که موجب مرگ ۲۵۸ سرنشین آن شد.

تاثیر جنگ روسیه بر بازارهای مالی

درگیری روسیه-اوکراین نه تنها بازار رمزارز بلکه بازارهای مالی سنتی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. در واقع به در چند ماه اخیر رمزارزها با بازارها مالی بین‌المللی همبستگی زیادی داشته است. دلیل اصلی این موضوع هم این است که سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری وارد بازار بیت‌کوین و ارزهای مجازی شده‌اند.

اگر مقیاس درگیری‌های میان اوکراین و روسیه گسترده‌تر شود، بازار رمزارزها می‌تواند شاهد سقوط بیشتری باشد. با این حال، در سال ۲۰۱۴ و زمانی که روسیه شبه‌جزیره کریمه را به تصاحب خود درآورد، بازارهای مالی سنتی تنها چند روز روندی نزولی داشتند و بعد از آن مجددا وارد فاز صعودی شدند.

در حال حاضر بیت‌کوین در محدوده ۳۸ هزار دلاری معامله می‌شود و ارزش بازار آن به ۷۲۷ میلیارد دلار سقوط کرده است. اتریوم هم در محدوده ۲۶۰۰ دلاری قرار دارد و قیمت بایننس‌کوین هم به کمتر از ۳۸۰ دلار رسیده است.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات