بازگشت بیت کوین به سطح 27 هزار دلار / روند صعودی ادامه دارد؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازگشت بیت کوین به سطح 27 هزار دلار / روند صعودی ادامه دارد؟

آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت بیت‌کوین

بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو بازار، جهش قابل توجه 4 درصدی را نسبت به پایین‌ترین سطح اخیر قیمت به ثبت رسانده است. این حرکت صعودی معامله‌گران را نسبت به بازگشت روند صعودی به این ارز دیجیتال امیدوار کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در چند هفته اخیر فعالان بازار از نزدیک روند قیمت ارزهای دیجیتال را در میان اخبار مختلف این صنعت دنبال می‌کنند. بسیاری از سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین، شرایط قیمت و فرصت کنونی را برای شروع رالی صعودی دیگر مناسب می‌دانند.

اخبار نظارتی در بازار ارزهای دیجیتال

جریان اخیر اخبار نظارتی به طور قابل توجهی بر ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران تأثیر گذاشته است زیرا دولت‌ها در سراسر جهان برای افزایش کنترل بر بخش ارزهای دیجیتال تلاش می‌کنند.

دموکرات‌ها در مجلس قانونگذاری ایالات متحده یادداشتی را در میان اعضای کمیته منتشر کرده‌اند که هدف آن تبیین اختیارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد ارزهای دیجیتال است.

این سند که در تاریخ 10 می منتشر شد، استدلال می‌کند که اکثر دارایی‌های دیجیتال باید به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شوند. به‌طور مشابه، کمیته خزانه داری بریتانیا نیز اکیدا توصیه کرده است که مقررات معامله‌ و سرمایه‌گذاری رمز ارزی در سطح خرد به عنوان قمار شناخته شود و همچنین مطابق با اصل ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان با آن برخورد شود.

هریت بالدوین، رئیس کمیته خزانه‌داری، بیت کوین و اتر را که دو سوم کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند، به عنوان دارایی‌های بدون پشتوانه معرفی می کند. علاوه بر این، انقضای معاملات آپشن در تایم هفتگی بیت کوین با حجم 735 میلیون دلار در تاریخ 19 مه ممکن است نقش مهمی در تعیین اینکه آیا قیمت به زیر 26 هزار دلار کاهش می‌یابد یا به سطوح بالاتر خود باز می‌گردد، ایفا کند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت‌کوین – منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

قیمت فعلی این ارز دیجیتال 27 هزار و 250دلار است که با حجم معاملات 24 ساعته 13.7 میلیارد دلار همراه شده است. در 24 ساعت گذشته، ارزش بیت کوین 0.50 درصد افزایش داشته است. بیت‌کوین با ارزش بازار 525.7 میلیارد دلار، جایگاه برتر کوین مارکت کپ را در اختیار دارد.

اکنون، عرضه در گردش این ارز دیجیتال در سطح 19,376,256 کوین قرار دارد، در حالی که حداکثر عرضه این رمز ارز 21,000,000 کوین است.

این رمز ارز در حال حاضر با فشار فروشندگان در سطح 27 هزار و 200 دلار مواجه است و شکست صعودی موفقیت آمیز قیمت به بالای سطح مذکور می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به 27 هزار و 700 دلار برساند. رشد قیمت تا سطح 27 هزار و 700 دلار این پتانسیل را دارد که بیت کوین را به سمت 28 هزار و 200 دلار سوق دهد.

از جنبه نزولی روند، حمایت فوری بیت کوین در سطح 26 هزار و 600 دلار تشکسل شده است و شکست قیمت به زیر این سطح می‌تواند بیت کوین را تا 26 هزار و 200 دلار کاهش دهد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکانور (MACD)، دو شاخص فنی مهم برای تحلیلگران، در حال حاضر وضعیت بازاری خنثی در بیت کوین نشان می‌دهند.

قیمت بیت کوین نوسان بسیاری در سطوح بالا و پایین میانگین متحرک نمایی 50 روزه دارد. این مسئله نشان دهنده احساسات متفاوتی در بین سرمایه‌گذاران درباره جهت گیری بازار است.

گفتنی است، سطح 26 هزار و 750 دلار اهمیت قابل توجهی دارد. حفظ قیمت بیت‌کوین در بالاتر از این سطح در تداوم روند صعودی بیت کوین نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

نظرات