ضعف خریداران بیت کوین در حفظ سطح 29 هزار دلار – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ضعف خریداران بیت کوین در حفظ سطح 29 هزار دلار

افت 13.9 درصدی قیمت بیت‌کوین در سپتامبر 2019

بازار ارزهای دیجیتال پس از صعود بیت کوین به سطح 29 هزار دلار، ریزشی را تجربه کردند و در کمتر از یک ساعت، رشد قیمتی ۲۴ ساعت گذشته خود را از بین بردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص بازار کوین‌دسک (CMI) که عملکرد بازار ارزهای دیجیتال را ارزیابی می‌کند، در عرض یک ساعت 5.6 درصد سقوط کرد و بیت کوین پس از شکست در حفظ صعود خود به بالای سطح 29 هزار دلار، به زیر سطح 28 هزار دلار بازگشت و دوباره مورد حمایت خریداران قرار گرفت. در حال حاضر بیت کوین در محدوده 28 هزار و 900 تا 28 هزار و 500 دلار، به‌طور نوسانی حرکت می‌کند.

بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، با بازگشت به حدود سطح 27 هزار و 900 دلار، یک درصد کاهش را پس از صعود قبلی خود تجربه کرد. گفتنی است، کف بیت کوین در محدوده 27 هزار دلار همچنان حفظ شده است، اما انتظار می‌رود این سطح نیز در صورت تداوم شرایط نزولی و ضعف خریداران در بالای سطح 29 هزار دلار شکسته شود.

اتریوم (ETH) نیز همزمان با کاهش بیت کوین، نزول شدید قیمت را تا سطح 1 هزار و 790 دلار تجربه کرد. دومین کریپتو بزرگ و ارزشمند بازار تا سطح 1 هزار و 960 دلار افزایش داشت و در اواخر روز چهارشنبه به پایین‌ترین سطح خود نسبت به کف پیشین قیمت در سطح 1 هزار و 789 دلار سقوط کرد که پایین‌ترین قیمت آن از نیمه اول آوریل است.

طبق داده‌های Coinglass، معامله‌گران حجمی حدود 310 میلیون دلار را در 24 ساعت گذشته لیکویید شده‌اند. به‌طوری که این نوسان شدید شب گذشته بازار کریپتوها منجر به این حجم از انحلال موقعیت‌های خرید و فروش شده است.

در ادامه ریزش بازار کریپتو، شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Arkham Intelligence خاطرنشان کرد، میزان 26.6 میلیون دلار را در قالب بیت کوین، پیش از سقوط قیمت‌ها به صرافی‌ها واریز کرده است. ارسال این حجم از کریپتو به صرافی‌ها معمولا نشان‌دهنده فشار فروش بیشتر در بازار و سیگنالی منفی برای معامله‌گران است.

نمودار قیمت بیت کوین
روند قیمت بیت‌‎کوین در تایم ساعته، منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

قیمت فعلی این ارز دیجیتال نزدیک به 28 هزار و 900 دلار قرار دارد و حجم معاملات 24 ساعته آن 35 میلیارد دلار بوده است. بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 2 درصد افزایش داشته است. خریداران همچنان در تلاش هستند تا چشم‌انداز قیمت بیت کوین را بالاتر از سطح 29 هزار دلار به ثبت برسانند و این ارز دیجیتال را از محدوده فشرده قیمتی خود خارج کرده و یک الگوی صعودی تشکیل دهند. حمایت اصلی و فوری بیت کوین در ناحیه 27 هزار و 100 دلار تا 26 هزار و 900 دلار قرار دارد.

در صورت تداوم حمایت خریداران از قیمت، انتظار بازگشت این ارز دیجیتال به محدوده نزدیک به 30 هزار دلار وجود دارد. به‌طور کلی به‌نظر می‌رسد فشار فروش بر بیت کوین در بالاتر از محدوده 29 هزار دلار همچنان وجود دارد و صعود قیمت به سطوح گذشته، نیازمند خروج این کریپتو بزرگ بازار از ناحیه فشرده شده است.

در صورت شکست خریداران در بازگشت قیمت به سطوح بالاتر از 29 هزار دلار، سطوح حمایت بیت کوین در پایین‌تر از سطح 26 هزار و 900 دلار، به ترتیب در 25 هزار و 200 دلار و پس از آن 24 هزار و 100 دلار قرار دارند. تحلیلگران بسیاری محدوده سطح 25 هزار دلار را محدوده مناسبی برای بازگشت قیمت این ارز دیجیتال و ادامه مسیر صعودی آن می‌دانند.

نظرات