۳ پیش‌بینی از روند نزولی بیت‌کوین/ چرا از زمستان ارزهای دیجیتال حرف می‌زنیم؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

۳ پیش‌بینی از روند نزولی بیت‌کوین/ چرا از زمستان ارزهای دیجیتال حرف می‌زنیم؟

هفتگی 2 7

بیت‌کوین در محدوده ۳۷ هزار دلار معامله می‌شود و کارشناسان عقیده دارند اگر این حمایت از دست برود احتمالا بیت‌کوین تا ۳۲ هزار دلار ریزش می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیت‌کوین از شکستن محدوده مقاومت ۴۰ هزار دلار ناتوان است و حالا در محدوده ۳۷ هزار دلار معامله می‌شود. در نمودار چهار ساعته یک حمایت مهم روی ۳۵ هزار دلار برای بیت‌کوین وجود دارد و اگر این حمایت از دست برود احتمالا این ارز تا ۳۲ هزار دلار ریزش می‌کند.

زمستان رمزارزها

کاهش نقدینگی جهانی عامل ریزش بیت‌کوین بود. از آنجایی که بیت‌کوین مستعد تغییرات عمده در نقدینگی جهانی است با کاهش قیمت مواجه شد. همچنین بعد از بیانیه روسیه در رابطه با استقلال دو منطقه لوهانسک و دونتسک، بازار رمزارزها سقوط کرد و حالا در محدوده ۳۷ هزار دلار معامله می‌شود.

بنیانگذار صرافی هوبی در گفتگویی اعلام کرد: عقیده دارم بازار روندی نزولی دارد و رشد بعدی در سال ۲۰۲۴ یعنی سال نصف شدن پاداش‌ها اتفاق می‌افتد.

دیوید مارکوس، مدیر بخش ارزهای دیجیتال شرکت متا در رابطه با زمستان رمزارزها گفت: زمستان رمزارزها شروع شده و باید روی مشکلات واقعی به جای انتشار توکن تمرکز کنیم.

نادیا ایوانووا، مدیرعامل شرکت L’Atelier عقیده دارد که زمستان بازار رمزارزها هنوز شروع نشده است. او گفت: «در سال گذشته تبلیغات گسترده در حوزه‌های مختلف بازار رمزارزها بالعث انحراف بسیاری از سرمایه‌گذاران باشد. این دوره سرد شدن بازار می‌تواند فرصتی برای تجدید تفکر در مورد بازار باشد.»

افت بیت‌کوین با افت ۸/۸ درصدی بازارهای جهانی همراه شد. به دلیل همبستگی زیادی رمزارزها و بازار سهام جهانی بسیاری تحلیل می‌کنند که سرمایه‌گذاری نهادی در رمزارزها افزایش پیدا کرده است.

بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۸۷ درصد رشد کرد اما بیت‌کوین نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد رشد کرد.

ارزش بازار رمزارزها از زمان اوج قیمتی بیت‌کوین بیش ۱/۳ هزار میلیارد دلار ریزش کرده و بازار روندی نزولی دارد. به نظر می‌رسد صعود قدرتمند بازار که در سال ۲۰۲۱ رقم خورد، تمام شده است.

چرا از زمستان رمزارزها حرف می‌زنیم؟

حالا بیت‌کوین اختلاف زیادی با سقف تاریخی خود دارد و کارشناسان زیادی نسبت به ریزش این ارز هشدار می‌دهند.

شرایط بازار شباهت زیادی با سال ۲۰۱۸ دارد. درست مانند سال ۲۰۱۸ چندین صرافی بزرگ ارز دیجیتال و پلتفرم‌های غیرمتمرکز هک شدن و میلیون‌ها دلار به سرقت رفت.

در صنعت نوپای رمزارزها، ایجاد نوسانات بزرگ در قیمت برای نهنگ‌های بانفوذ مقدور است و بازار در حال حاضر در سطح بالایی از ترس قرار دارند و احتمال تخلیه این ترس وجود دارد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات