ضرر ۷۲ میلیاردی مدیر کریپتولند/ مونالیزای دنیای دیجیتال روی دست استوی ماند! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ضرر ۷۲ میلیاردی مدیر کریپتولند/ مونالیزای دنیای دیجیتال روی دست استوی ماند!

هفتگی

سینا استوی، مدیرعامل صرافی کریپتولند NFT خود از اولین توئیت جک دروسی را به فروش گذاشت. او این NFT را در ماه مارس سال ۲۰۲۱ به مبلغ ۲/۹ میلیون دلار خرید اما نتوانست آن را به قیمت بفروشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سینا استوی، مدیرعامل صرافی کریپتولند سال گذشته مالکیت اولین توییت جک دروسی را به مبلغ ۲٫۹ میلیون دلار خرید و امسال قصد فروش آن را داشت. اما بالاترین پیشنهاد برای خرید این NFT نهایتا ۱۴ هزار دلار بود.

سینا استوی سال گذشته این توییت را حدود ۷۲ میلیارد تومان خریداری کرد. اما حالا بالاترین قیمت برای آن تنها ۳۵۰ میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت پیشنهادی استوی ۴۸ میلیون دلار بود! استوی بعد از اینکه هیچکس حاضر نشد این NFT را به مبلغ مورد نظر بخرد گفت: این فقط یک توئیت نیست بلکه مونالیزای دنیای دیجیتال است.

گویا این NFT یا همان مونالیزای دنیای دیجیتال روی دست استوی مانده است.

سینا استوی اخیرا از زندان آزاد شد و بدهی زیادی دارد اما به تایمز گفته دیگر مطمئن نیست که این NFT را بفروشد یا نه.

ایلان ماسک اولین توئیت را می‌خرد؟

سینا استوی یک توئیت ایلان ماسک را ریتوئیت کرد و نوشت: خوب نیست که صاحب کل توئیتر اولین توئیت تاریخ را نداشته باشد.

از طرفی مت ناوارا در توئیتی نوشت: NFT اولین توئیت به ۲/۹ میلیون دلار خریداری شد و حالا قرار است به ۴۸ میلیون دلار فروخته شود. شاید ایلان ماسک این توئیت را بخرد.

اما ایلان ماسک تمام اکانت‌های استوی و ارز دیجیتال بریج اوراکل را در توئیتر بلاک کرد.

استوی در گفتگو با رویترز چه گفت؟

سینا استوی، مدیرعامل صرافی کریپتولند که ساکن مالزی بود در جریان سفری به ایران توسط دستگاه قضایی دستگیر شد. مقامات قضایی او را به اخلال در نظام اقتصادی متهم کردند.

استوی در مصاحبه‌ای با رویترز ادعا کرده که در زندان در سلول انفرادی نگهداری می‌شد و به دلیل رشد صرافی رمزارزش و انتشار توکن بریج اوراکل دستگیر شد. او خود را قربانی کریپتو توصیف کرد.

استوی به رویترز گفت: من به حمایت جامعه ارزهای دیجیتال نیاز دارم.

استوی در تاریخ ۶ آوریل توئیتی منتشر کرد و متعهد شد که در صورتی که NFT اولین توئیت جک دروسی بالای ۲۵ میلیون دلار فروش برود، ۵۰ درصد درآمدش را به خیریه می‌دهد. او در ادامه گفت بقیه پول برای حمایت از ارز دیجیتال بریج هزینه می‌شود.

کوین 2 1

با احتساب پیشنهاد ۱۴ هزار دلاری برای این NFT، و با احتساب دلار ۲۵ هزار تومانی، سینا استوی در خرید اولین توئیت تاریخ بیش از ۷۲ میلیارد تومان ضرر کرده است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید. 

 

نظرات