فرار مالیاتی رمزارزی در هند / آیا هند قطب ارزهای دیجیتال جهان می‌شود؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

فرار مالیاتی رمزارزی در هند / آیا هند قطب ارزهای دیجیتال جهان می‌شود؟

مقامات مالیاتی بمبئی متوجه شدند صرافی رمزارز WazirX بیش از ۵/۵ میلیون دلار فرار مالیاتی دارد و این مالیات را از این صرافی گرفتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این صرافی حدود یک میلیون دلار مالیات پرداخت کرده بود و قصد داشت با جعل فاکتور باقی مالیات را به پرداخت نکند اما مقامات مالیاتی متوجه این موضوع شدند.

این صرافی ارز دیجیتال برای پرداخت‌های داخلی خود توکنی به نام WRX منتشر کرده است که طبق قانون این صرافی بعد از انتشار این توکن باید ۱۸ درصد از کل توکن را مالیات پرداخت می‌کرد اما این توکن قبل از پرداخت مالیات به شدت ریزش کرد.

ماموران مالیاتی متوجه شدند که این صرافی مالیات خود را براساس کارمزد دریافتی ۰/۲ درصدی برای تراکنش‌ها پرداخت می‌کند اما زمانی که از توکن اختصاصی خود استفاده می‌کند کارمزد حدود ۰/۱ درصد است و مالیات توکن اختصاصی خود را پرداخت نمی‌کند.

همچنین مهم است که بدانید توکن اختصاصی این صرافی در بایننس هم لیست شده و رقم فرار مالیاتی با این توکن قابل توجه است.

این صرافی نوشت: «ما هیچ قصدی برای فرار مالیاتی نداشتیم و این مالیات را پرداخت می‌کنیم.»

اهمیت رمزارزها

مدیرعامل صرافی WazirX در گفتگو با رسانه‌های هندی در رابطه با اهمیت بازار رمزارزها گفته است: بازاری ۲/۵ هزار میلیارد دلاری وجود دارد و هر روز در حال پیشرفت است. این بازار منتظر هیچ کشوری نیست و کشورهایی که از این بازار استفاده کنند می‌توانند ابرقدرت آینده باشند.

مالیات پنهان در هند مفهومی جدید است و دولت هند در مقابل فرار مالیاتی موسسات منعطف عمل می‌کند و به جریمه نقدی بسنده می‌کند.

دولت هند این روزها به دنبال قانون‌گذاری بازار رمزارزها است و طبق گزارش‌ها دولت هند نسبت به رمزارزها موضع بسیار مثبتی دارد.

کنفدراسیون صنایع هند به دولت پیشنهاد داده ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار طبقه خاص در نظر بگیرند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات