خبر فوری/ بیت‌کوین ۱۸ هزار دلار شد! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود

خبر فوری/ بیت‌کوین ۱۸ هزار دلار شد!

شمالی بیت کوین

قیمت بیت‌کوین امروز ۲۸ خرداد ماه وارد کانال ۱۸ هزار دلاری شد. اتریوم هم به زیر کانال هزار واحدی وارد شده است. آیا احتمال ریزش بیشتر قیمت وجود دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روند نزولی بیت‌کوین مدت‌هاست که آغاز شده اما کارشناسان و فعالان این بازار امیدوار بودند که قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار نرسد و برخی از فعالان بازار معتقد بودند که کانال ۱۹ هزار و ۵۰۰ دلاری محدوده مقاومت مهمی در تعیین حرمت بعدی بیت‌کوین است.

امروز ۲۸ خرداد ماه این ارز دیجیتال کف مقاومتی ۱۹ هزار دلاری را هم از دست داد و با ۱۱ درصد افت، به قیمت ۱۸ هزار و ۸۹۱ دلار رسید.

آیا احتمال ریزش بیشتر بیت‌کوین وجود دارد؟

تحلیل‌گر فاینوست امروز در تحلیلی که بر بازار ارزهای دیجیتال نوشته، تاکید کرده که «به طور کلی می‌توان محدوده ۱۸ تا ۲۰ هزار دلار را آخرین محدوده ریزشی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۲ دانست و بعد از تثبیت چند هفته‌ای در این محدوده‌ها، به دنبال نقاط ورود منطقی و ازدیاد سرمایه بود. اما در خصوص سایر رمزارزها و آلت‌کوین‌ها باید اندکی منتظر باشیم تا با یک فاصله زمانی، تقاضا در این پروژه‌ها نیز تقویت شود.»
این همان دیدگاهی است که معتقد است روند نزولی قیمت بیت‌کوین به زودی متوقف می‌شود و این رمزارز ارزش واقعی خود را پیدا می‌کند.  استراتژیست معروف بازار رمزارزها که با نام مستعار Dave the Wave شناخته می‌شود گفته بود زیر ۲۵ هزار دلار فرصت مناسبی برای خرید بیت‌کوین است و اکنون بیت‌کوین وارد منطقه خرید امن شده است.
اما دیدگاه دیگری که درباره ارزهای دیجیتال وجود دارد این است که اگر بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار برسد، باید منتظر ریزش بیشتر بازار بود.

 آرتور هیز، مدیرعامل سابق BitMEX با تحلیل داده‌های زنجیره‌ای می‌گوید: یک قتل‌عام دیگر در راه است. بیایید کمی به بازار نگاه کنیم، پیش‌بینی‌ها می‌گوید کف بیت‌کوین ۲۰ هزار دلار و کف اتریوم هزار دلار است. اگر این محدوده بشکند بزرگان بازار چاره‌ای جز فروش دارایی خود ندارند.

«تا آنجایی که من روی نمودارها می‌بینم تنها راه این است که کتاب دعای لرد ساتوشی را بخوانید و امیدوار باشید خدا به داد بازار رمزارزها برسد. چون اگر سطوح حمایت شکسته شود ممکن است آنقدر به کیف پول خود سرنزنید که رمزتان را یادتان برود.»

یکی دیگر از معامله‌گران رمزارز به نام رکت کپیتال هم پیش‌بینی کرده که پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین ۱۹ یا ۱۵ هزار دلار است. اما بسیاری معتقدند اگر قیمت بیت‌کوین به ۱۵ هزار و ۵۰۰ دلار برسد، یک فاجعه در بازار آلت‌کوین‌ها رخ داده است.

 

نظرات