ماه‌های متزلزل بیت‌کوین! / نیم میلیارد دلار از بین رفت! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ماه‌های متزلزل بیت‌کوین! / نیم میلیارد دلار از بین رفت!

کوین 2

کارشناسان عقیده دارند که بیت‌کوین در چند ماه آینده به دلیل سیاست‌ها انقباضی فدرال رزرو با فشار روبه‌رو می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، داده‌های پلتفرم معاملات آتی coinglass نشان می‌دهد که در روز ۵ می بیش از ۴۰۷ میلیون دلار موقعیت معامله‌گران ارزهای دیجیتال لیکویید شد. یعنی دقیقا همان زمانی که بیت‌کوین از ۳۹ هزار و ۸۰۰ دلار تا ۳۷ هزار دلار ریزش کرد حدود نیم میلیون دلار معامله فیوچرز بیت‌کوین منحل شد.

اطلاعات قابل توجه دیگر این است که بیش از دو هزار بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۷۲ میلیون دلار در حین ریزش بازار نقد شد. حدود ۴۰ میلیون دلار اتریوم هم نقد شد. همچنین آلت‌کوین‌های GMT و APE هم وقتی بازار نزولی شد با خروج سرمایه ۷ و ۵ میلیون دلار همراه بودند.

شرکت تحلیل داده sentiment هم نوشت: این یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای ریزشی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۲ است. اما فعالیت‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین به میزان زیادی افزایش یافته است.

بازار چه می‌شود؟

بیت‌کوین حالا بیش از ۱۰ درصد از سقف قیمتی خود در چند هفته اخیر فاصله دارد و در محدوده ۳۶ هزار دلار معامله می‌شود. برخی عقیده دارند بیت‌کوین تا ۲۷ هزار دلار ریزش می‌کند و برخی دیگر امید رشد دارند.

بنجامین کاون، تحلیلگر ارزهای دیجیتال عقیده دارد بیت‌کوین در چند ماه آینده روندی نوسانی خواهد داشت. او عقیده دارد که ماه‌های آینده برای بیت‌کوین بسیار متزلزل است. چون به نظر می‌رسد که فدرال رزرو در مبارزه با تورم بسیار جدی است.

«بیت‌کوین برای اینکه روند خود را تغییر دهد باید از سطح کلیدی ۴۲ هزار دلار عبور کند. اگر بالای این قیمت تثبیت شود احتمالا روند بازمی‌گردد.»

نکته جالب اینکه وقتی بازار از ۶۹ هزار دلار ریزش کرد روند نزولی بازار ۱۱ هفته طول کشید. اما حالا بازار بیش از ۱۴ هفته است که بین ۳۰ تا ۴۷ هزار دلار نوسان می‌کند. به همین دلیل است که کارشناسان عقیده دارند که احتمالا بازار فعلا در همین محدوده‌ها نوسان می‌کند و احتمال ریزش به دلیل سیاست‌های ضد تورمی فدرال رزرو زیاد است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات