هشدار برای ارزهای دیجیتال / سقوط ادامه دارد! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

هشدار برای ارزهای دیجیتال / سقوط ادامه دارد!

هفتگی 2 7

اگرچه دیروز بیت‌کوین بعد از رشد ۸ درصدی به محدوده ۳۰ هزار دلار بازگشت اما بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که ریزش بازار هنوز تمام نشده است.

به گزارش تجار‌ت‌نیوز، بیت‌کوین یک بار تا ۲۶ هزار و ۸۰۰ دلار ریزش کرد و دوباره به ۳۰ هزار دلار بازگشت. شاید فکر کنید که این بازگشت نشانه برگشت بازار است اما بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که ریزش بازار هنوز ادامه دارد.

مارک موبیوس، سرمایه‌گذار باتجربه و یکی از بنیانگذاران mobius capital partners در رابطه با ریزش بیشتر بازار رمزارزها به سرمایه‌گذاران هشدار داد. او در مصاحبه جدید با فیننشال‌نیوز لندن گفت: در شرایط حاضر سقوط بیت‌کوین بسیار محتمل است.

موبیس عقیده دارد که در زمان قدیم استراتژی خرید در کف قیمتی جوابگو بود اما حالا ایده خوبی نیست.  او پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین در وهله اول تا ۲۰ هزار دلار ریزش می‌کند و اگر ۲۰ هزار دلار از دست برود احتمال ریزش تا ۱۰ هزار دلار هم وجود دارد.

«شاید فکر کنید استراتژی خرید در محدوده‌های حمایت کانال ۲۰ هزار دلار مناسب است اما این موضوع کارساز نیست. شاید فکر کنید بیت‌کوین از کانال ۲۰ هزار دلار برمی‌گردد اما ممکن است تا ۱۰ هزار دلار سقوط کنیم.»

موبیس در مصاحبه خود گفت: فراموش نکنید که در چند سال اخیر عرضه پول آمریکا بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است و این یعنی رشد تورم. اما اینبار بازار رمزارزها در آستانه شکست است و محافظ خوبی برای تورم نیست.

«بازار رمزارزها به یک مذهب تبدیل شده و مردم فکر می‌کنند که با این سرمایه‌گذاری پولدار می‌شوند. آن‌ها فقط برای اینکه به رمزارزها اعتقاد دارند می‌خرند.»

بازگشت بیت‌کوین دیگر به این سادگی‌های نیست. بیت‌کوین در طول تاریخ فعالیت خود ۷ بار بیش از ۸۰ درصد ریزش کرده اما حالا حدود ۶۰ درصد از سقف قیمتی خود فاصله دارد و برای همین است که احتمال ریزش بیشتر وجود دارد.

آخرین احبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات