خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

چگونه در متاورس وام خرید زمین و مسکن بگیریم؟

متاورس

به گزارش تجارت‌نیوز، چگونه می‌توان در متاورس وام خرید زمین و مسکن گرفت؟ به نقل از یورونیوز، رازیرو(TerraZero)، یک توسعه دهنده متاورس، اعلام کرد که یکی از نخستین وام‌های خرید ملک در متاورس را برای معامله قطعه زمینی واقع در بستر دنیای مجازی سه بعدی دیسنترالند به ارزش ۴۵ هزار دلار پرداخت کرده است. دن

به گزارش تجارت‌نیوز، چگونه می‌توان در متاورس وام خرید زمین و مسکن گرفت؟

به نقل از یورونیوز، رازیرو(TerraZero)، یک توسعه دهنده متاورس، اعلام کرد که یکی از نخستین وام‌های خرید ملک در متاورس را برای معامله قطعه زمینی واقع در بستر دنیای مجازی سه بعدی دیسنترالند به ارزش ۴۵ هزار دلار پرداخت کرده است.

دن رایتزیک، مدیرعامل شرکت ترازیرو، توضیح داد که ملکی که برای آن وام خرید پرداخت شده، یک قطعه زمین تجاری است که در یک منطقه تفریحی واقع شده و امکان بناکردن ساختمانی پنج طبقه و بیشتر در آن وجود دارد. او افزود:«این زمین در نزدیکی یک سالن کنسرت و در سمت چپ یک زمین گلف پرمشتری قرار دارد که ارزش اجاره آن را بالا برده است ولی خریدار آن قصد دارد از آن برای ساخت یک بازی جدید استفاده کند.»

مدیرعامل شرکت ترازیرو تاکید کرد که همانند اعطای وام در دنیای واقعی برای ما هم مهم بود که درآمد حاصل از این زمین بتواند جوابگوی اقساط ماهانه وام درخواستی باشد.

ورود شرکت ترازیرو به عرصه پرداخت وام املاک در متاورس

آقای رایتزیک در مورد دلیل ورود شرکت ترازیرو به عرصه پرداخت وام املاک در متاورس گفت که این شرکت روزانه با صدها درخواست کمک مالی برای خرید زمین و ساختمان در متاورس مواجه بود ولی در برداشت اول پذیرش این درخواست‌ها اقدامی غیرعاقلانه به نظر می‌رسید ولی سپس متقاعد شدیم که پرداخت وام را آغاز کنیم.

او خاطرنشان کرد که جوانان در حال حاضر به دلیل گرانی نمی‌توانند در دنیای واقعی ملکی بخرند، اما برخی از آنها به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توانند در متاورس دارایی شخصی خود را داشته باشند چون که هنوز قیمت‌ها در متاورس تا حدودی ارزان‌تر از دنیای واقعی است که آن هم می‌تواند به این دلیل باشد که امکان زندگی واقعی در این املاک و خانه‌ها وجود ندارد.

هر چند هنوز این شرکت نرخ بهره وام پرداختی را افشا نکرده ولی تاکید کرده که سنجش اعتبار خریدار همانند بانک‌ها و موسسات مالی سنتی به دقت انجام شده و بر خلاف وام‌های مسکن مرسوم مدت پرداخت آن کوتاه و دوساله تعیین شده است.

در همین حال، شویلر کارول، از شرکت حقوقی لوب اند لوب، گفت که فعلا مراحل و نحوه دریافت وام مسکن در متاورس شباهت زیادی به رون سنتی آن در دنیای حقیقی دارد.

البته در حال حاضر پرداخت وام و اعتبار رمزنگاری شده از طریق دیفای یا اپلیکیشن‌های آنلاین «امور مالی غیر متمرکز»(Decentralized finance) نیز انجام می‌شود. این نظام مالی بر پایه قراردادهای هوشمندی که در زنجیره‌های بلوکی(بلاکچین‌ها) شکل‌ گرفته‌، خلق شده است. نرخ بهره در دیفای معمولا جذاب‌تر از بانک‌های سنتی است و موانع بوروکراتیک کمتری نیز برای دریافت وام وجود دارد چنان که تنها شرط لازم برای گرفتن وام از دیفای، توانایی سپردن وثیقه مبتنی بر دارایی‌های رمزنگاری شده است.

املاک مجازی در متاورس در قالب ان اف ‌تی‌ فروخته می‌شود

املاک مجازی در متاورس در قالب ان اف ‌تی‌(NFT) فروخته می‌شود که اکثر آنها مبتنی بر رمزارز اتریوم هستند. برای خرید ان اف تی‌(رمز‌های دیجیتالی منحصربفرد) باید یک کیف پول رمزنگاری برای خود درست کنید و سپس در محیط متاورسی مورد علاقه خود همانند دیسنترالند یا سندباکس یک حساب کاربری ایجاد کنید و کیف پول رمزنگاری خود را به آن حساب آن متصل کنید.

ان اف تی‌ها قیمت مشخصی ندارند و برای به دست آوردن مالکیت آنها باید در مزایده رقابتی شرکت کرد. بنابراین توانایی تشخیص ارزش واقعی آنها پیش از خرید بسیار مهم است.

با وجود خوش‌بینی برخی کارشناسان به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در متاورس، توصیه می‌شود قبل از انجام هر گونه سرمایه‌گذاری قابل توجهی در آن، تحقیقات و بررسی‌های لازم و کافی را برای شناسایی ریسک‌ها و مخاطرات آن انجام دهید.

نظرات