خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ورود یوان دیجیتال به هنگ کنگ و ماکائو

ezgif 3 27dd85f64f

یوان دیجیتال چین به سمت فرامرزی شدن پیش می‌رود. به‌طوری که بانک‌های اصلی چین تلاش دارند تا قراردادهای خود را به خارج از کشور گسترش دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، چند بانک چینی ادعا کرده‌اند که بیش از 200 فروشگاه واقع در هنگ کنگ پرداخت‌های یوان دیجیتال را پذیرفته‌اند. چین به دنبال انتقال CBDC خود به فضای فرامرزی است.

بر اساس گزارش‌های تهیه شده در هنگ کنگ، لیست 200 موردی این فروشگاه‌ها شامل هتل IW واقع در منطقه Kwun Tong، فروشگاه‌های زنجیره‌ای VanGO و فروشگاه لباس کودکان Balabala است. گفتنی است، فروشگاه‌های جواهرات، سوپرمارکت‌ها، خرده فروشان لوازم الکترونیکی، داروسازان و فروشگاه‌های زیبایی نیز در این لیست قرار داشتند.

تاکنون بانک‌های چینی به دنبال افزایش تعداد همکاری‌های فرامرزی و در دسترس مشتریان خود بوده‌اند. البته این اقدامات تنها در هنگ کنگ و ماکائو متمرکز بوده‌اند. از آنجایی که هنگ کنگ و ماکائو هر دو دارای سیستم‌های اقتصادی و ارزهای جداگانه هستند، پکن گمان دارد که هر دو این مناطق بسترهای آزمایشی مناسبی را برای یوان دیجیتال در خارج از چین فراهم می‌کنند.

کشورهای دیگری که در بین گردشگران چینی محبوبیت دارند، قبلا ایده پذیرش پرداخت‌های یوان دیجیتال را مطرح کرده‌اند. یکی از این کشورها، نقاط توریستی کره جنوبی مانند منطقه میونگدونگ در سئول است.

تخفیف در استفاده از یوان دیجیتال

افرادی که در هنگ کنگ زندگی می‌کنند و اصالتا چینی هستند، می‌توانند از تخفیف‌هایی تا حدود 14 دلار در هنگام پرداخت به شیوه یوان دیجیتال در فروشگاه‌های منتخب هنگ کنگ استفاده کنند. این تخفیف‌ها تا پایان مردادماه سال جاری ادامه خواهند داشت.

پیشنهاد استفاده از تخفیف برای شهروندان چینی توسط بانک چین، یکی از بزرگترین بانک‌های تجاری دولتی این کشور ارائه می‌شود که شعبه هنگ کنگ این بانک نیز در این رویداد تبلیغاتی مشارکت دارد. خریداران فقط می‌توانند از کوپن‌های تخفیف برای خریدهای انجام شده در هنگ کنگ استفاده کنند.

برای فعال کردن کدهای تخفیف، مصرف‌کنندگان چینی باید کدهای QR را از کیف پول یوان دیجیتال خود در فروشگاه‌های موجود در لیست، اسکن کنند. اما شهروندان مناطق داخلی که قصد سفر به هنگ کنگ را دارند، می‌توانند کوپن‌های خود را قبل از سفر به این کشور، از طریق برنامه‌های بانک چین یا شعب بانک‌های محلی دریافت کنند.

نظرات