خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

چرا بیت‌کوین ریزش کرد؟ / پیش‌بینی بیت‌کوین ۲۵۰ هزار دلاری!

1qwsdf

قیمت بیت‌کوین در چند روز گذشته نوسان زیادی داشته و امروز صبح هم قیمت این ارز دیجیتال محدوده ۵۰ هزار دلار را از دست داد و تا ۴۸ هزار دلار ریزش کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نظر می‌رسد یکی از دلایل اصلی ریزش بیت‌کوین فعالیت‌های بازار مشتقه است و تحلیلگران عقیده دارند در چند ساعت گذشته موقعیت‌های زیادی در بازار مشتقه منحل شدند و بیت‌کوین ریزش کرده است.

داده‌های شرکت کوین‌گلس هم نشان می‌دهد که بیش از ۷۵ درصد از انحلال‌ها در یک روز اخیر در ۱۰ ساعت گذشته اتفاق افتاده است.

از ۹۴ میلیون دلار نقدینگی بازار مشتقه حدود ۷۱ میلیون دلار نقد شدند و اگر معامله‌گران معامله‌های خود را نمی‌بستند احتمالا ۸۹ درصد معامله‌ها منحل می‌شدند.

در نتیجه انحلال‌های بازار مشتقه بیت‌کوین بیش از ۳ درصد ریزش کرده است.

اگرچه بیت‌کوین ریزش کرده اما تعداد سفارش‌های خرید بیت‌کوین زیر محدوده ۵۰ هزار دلار افزایش پیدا کرده است و این یعنی هر ریزشی به نوعی فرصت خرید تبدیل شده است.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین

با وجو اینکه قیمت بیت‌کوین ریزش کرده است و بسیاری از تحلیلگران هنوز عقیده دارند بیت‌کوین تا ۱۰۰ هزار دلار رشد می‌کند.

تحلیلگران محافظه‌کار عقیده دارند بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد اما برخی هم عقیده دارند بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری در نیمه دوم ۲۰۲۲ محتمل است.

برخی از تحلیلگران مانند متیو هایلند عقیده دارند قیمت بیت‌کوین اگر به ۱۰۰ هزار دلار برسد در مدت کوتاهی به دلیل ترس از جاماندن بازار تا ۲۵۰ هزار دلار هم رشد می‌کند. این کارشناس عقیده دارد بیت‌کوین در نیمه دوم ۲۰۲۲ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات