خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نهنگ‌ها قیمت بیت کوین را افزایش می‌دهند؟/ چشم سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال به تحولات جولای

ezgif 3 11758a0384

یک شرکت تحلیلی با نمایش آماری از خرید نهنگ‌های بیت کوین، پیش‎‌بینی روند صعودی برای قیمت این رمزارز را ارائه کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،  شرکت تحلیلی درون‌زنجیره‌ای سنتیمنت (Santiment) در توئیت جدیدی، اظهار کرده است که احتمالاتی مبنی بر ادامه رشد رمزارز محبوب بیت کوین در ماه جولای وجود دارد و دیگر آلت‌کوین‌ها نیز ممکن است از روند بیت کوین، پیروی کنند. دلیل اصلی رشد بیت کوین می‌تواند سرمایه‌گذاران بزرگ این رمزارز باشد که به خرید بیت کوین ادامه می‌دهند.

خرید بیت کوین توسط‌ نهنگ‌ها

نهنگ‌‌ها و کوسه‌های رمزارزی در حال خرید بیت کوین در دو هفته اخیر بوده‌اند. همچنین به دنبال آغاز پذیره‌نویسی صندوق ETF بیت کوین توسط فیدیلیتی، این گروه از سرمایه‌گذاران مبالغ عظیمی از بیت کوین را خریداری کرده‌اند. بر اساس اعلام شرکت سنتیمنت، نهنگ‌ها و کوسه‌ها مجموعا ۱۵۴ هزار و ۵۰۰ بیت کوین را در هفت هفته اخیر خریداری کرده‌اند.

در صورتی که این افراد به خرید بیت کوین‌ ادامه دهند، قیمت این رمزارز صعودی خواهد بود. این شرکت نشان داده است که کیف‌پول‌هایی که بین ۱۰ بیت کوین تا ۱۰ هزار بیت کوین دارند، ۶۷ درصد از عرضه کل بیت کوین را در اختیار خود دارند.

بر اساس اعلام Whale Alert، امروز چند کیف‌پول رمزارزی ناشناس، حدود ۲۱ هزار و ۷۰۰ بیت کوین را از کیف‌پول‌ متعلق به صرافی کوین‌بیس به یک کیف پول سرد منتقل کرده‌اند. این جابه‌جایی، ارزشی بیش از ۳۱۴ میلیون دلار داشته است.

واکنش SEC به صندوق‌های ETF بیت کوین

بر اساس  گزارش نشریه وال‌استریت ژورنال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست‌ تعدادی از شرکت‌های آمریکایی مانند آرک اینوست، بلک‌راک و فیدلیتی برای افتتاح صندوق ETF نقدی بیت کوین، را غیرشفاف و غیرجامع توصیف کرده است.

صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین از سال ۲۰۱۷ توسط این نهاد، مورد پذیرش قرار نگرفته‌اند. اما در کشور کانادا، این صندوق‌ها در حال حاضر به‌فعالیت می‌پردازند و صندوق‌های 3iQ، کوین شیرز، و گلکسی بیت کوین نمونه‌هایی از این نوع صندو‌ق‌ها هستند.

پاول گروال، وکیل اصلی شرکت کوین‌بیس در این‌باره گفته است: آمریکایی‌ها به دنبال دسترسی به ابزارهای سرمایه‌گذاری امن و قانون‌گذاری شده در حوزه رمزارزها هستند و بازار نیز در حال پاسخ به خواسته آنهاست.

نظرات