خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / حمایت خریداران بازار کاهش یافته است؟

ezgif 3 1a268d6564

قیمت بیت کوین در حدود 25 هزار و 720 دلار قرار دارد و این ارز دیجیتال در روز سه شنبه نزدیک به حدود 1 درصد کاهش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، همزمان با کاهش نوسانات قیمت بیت کوین، تحلیلگران درباره افزایش کسری بودجه آمریکا هشدار می‌دهند زیرا این مسئله می‌تواند منجر به افزایش صدور بدهی شود. از سمت دیگر کاهش تقاضای جهانی و تلاش بانک‌های مرکزی برای کاهش در ترازنامه ممکن است منجر به کمبود خریدار شده که به‌طور بالقوه به نفع بیت‌کوین خواهد بود.

تمرکز فدرال رزرو بر جلوگیری از افزایش نرخ‌های تورم، نشان‌دهنده یک موضع تندتر از سودی این نهاد است که باعث عدم اطمینان هم در بازارهای مالی و هم در بخش بازار ارزهای دیجیتال شده است. آنتونی پمپلیانو، مدافع سخت بیت ‌کوین، برخلاف تأخیرهای نظارتی، نسبت به تأیید احتمالی صندوق ETF بیت کوین خوش‌بین است.

جی کلایتون، رئیس سابق SEC نیز با نظر پمپلیانو موافق است و چنین تأییدی را اجتناب‌ناپذیر می‌داند. پومپلیانو همچنین پیش‌بینی می‌کند که بازار صعودی آینده با هاوینگ بیت کوین در تاریخ آوریل 2024 هدایت می‌شود.

لایحه کریپتو تحت بررسی قانونگذاران استرالیایی

کمیته سنای استرالیا اخیرا لایحه دارایی‌های دیجیتال را بررسی کرده و گزارشی را در 4 سپتامبر منتشر کرده است. این گزارش اصلاحات اساسی را برای اقدامات نظارتی بر دارایی‌های دیجیتال پیشنهاد می‌کند. تغییرات کلیدی شامل حذف توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) از دارایی‌های دیجیتالی تنظیم‌شده، با اذعان به منحصربه‌فرد بودن آن‌ها در مقایسه با ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) است.

این کمیته همچنین پیشنهاد می‌کند تا در طبقه‌بندی استیبل کوین‌ها نیز تجدید نظر شود تا توکن‌های مبتنی بر دارایی که به دارایی‌های فیزیکی مرتبط هستند از این لیست حذف شوند.

رویکرد محتاطانه اتخاذ شده در تنظیم دارایی‌های دیجیتال در استرالیا با هدف ایجاد تعادل بین نوآوری و حمایت از مصرف کننده به منظور ایجاد یک اکوسیستم دارایی دیجیتال ایمن‌تر و تنظیم شده‌تر است. این افزایش فشار نظارتی بر بازار دارایی‌های دیجیتال به طور بالقوه می‌تواند بر قیمت بیت کوین نیز تأثیر بگذارد.

پیش بینی ورود چندین ETF بیت کوین

تحلیلگران جی پی مورگان، اذعان دارند که پیروزی اخیر گری اسکیل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) می‌تواند راه را برای افزایش صندوق‌های ETF بیت کوین هموارتر کند. تحلیلگران جی‌پی مورگان همچنین پیش‌بینی کرده‌اند که چندین ETF بیت کوین به‌طور همزمان تأییدیه دریافت خواهند کرد.

آنها همچنین اعلام کردند که تایید چنین ETFهایی بعید است که تاثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین یا بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند و در ادامه نیز به عملکرد ETFهای مشابه در کانادا و اروپا نیز اشاره کردند. این اظهارات به جلوگیری از سقوط بیشتر در قیمت بیت کوین در روز سه شنبه کمک کرد.

پیش بینی قیمت بیت کوین
نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

بیت کوین با چالش‌هایی در مسیر صعود آن به بالای 26 هزار و 200 دلار مواجه است. برخلاف تلاش برای بازیابی روند صعودی از سطح 25 هزار و 350 دلار، این ارز دیجیتال نتوانست از این سطح محوری، شتاب کافی را دریافت کند. این موضوع نشان دهنده تمایلات نزولی است.

قیمت بیت کوین زیر 26 هزار دلار معامله می‌شود و یک خط روند نزولی با مقاومت در حدود 25 هزار و 650 دلار وجود دارد. مقاومت‌های کلیدی قیمت اکنون در سطوح 26 هزار دلار و 26 هزار و 200 دلار قرار دارند.

عبور بیت کوین از سطح 26 هزار و 200 دلار ممکن است راه را برای رسیدن به اهداف نزدیک به 26 هزار و 500 و 27 هزار دلار هموار کند. در مقابل، شکست در غلبه بر سطح 26 هزار دلار می‌تواند بیت کوین را تا سطوح حمایت در نزدیکی 25 هزار و 350 دلار و 25 هزار دلار کاهش دهد. سقوط به زیر سطح 25 هزار دلار می‌تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت تا سطح 24 هزار و 500 دلار شود.

نظرات