خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / امید به تأیید ETF بیت کوین افزایش می‌یابد

ezgif 1 c39842eca3

روز چهارشنبه، قیمت بیت کوین (BTC/USD) با صعود 1.60درصدی و با قیمت 29 هزار و 700 دلار، شاهد افزایش قابل توجهی بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، روند صعودی قیمت بیت کوین همزمان با رویدادهای اقتصاد کلان، به‌ویژه گزارش CPI ایالات متحده و تصمیم آتی نرخ بهره فدرال رزرو تقویت شده است. علاوه بر این، امیدها برای تأیید ETF بیت کوین تشدید شده و به افزایش قیمت ارز دیجیتال دامن زده است.

بیت کوین پیش از گزارش CPI و تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره

قیمت فعلی بیت کوین ارتباط نزدیکی با روندهای اقتصادی دارد. با نگاهی به الگوهای گذشته، می‌توان دید که بیت کوین در دوران مشابه مانند سال 2021 افزایش داشته است.

انتظار می‌رود گزارش آتی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه جولای از هدف 2 درصدی فدرال رزرو فراتر رود و به حدود 3.3 درصد برسد. این موضوع نگرانی در مورد تورم را نیز تقویت می‌کند.

تصمیم فدرال رزرو به طور بالقوه می‌تواند از قیمت بیت کوین در زمان افزایش تورم حمایت کند. با این حال، هنوز ابهاماتی وجود دارد و در صورت بدتر شدن شرایط اقتصادی، سرمایه گذاران ممکن است در ابتدا به دارایی‌های امن روی آورند.

تایید ETF بیت کوین باعث افزایش قیمت می‌شود

افزایش کنونی قیمت بیت کوین (BTC)، ناشی از خوش بینی پیرامون تصویب این صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است. کتی وود، مدیرعامل Ark Invest و مایک نووگراتز، مدیر عامل Galaxy Digital، هر دو نسبت به تایید این صندوق خوشبین هستند. وود معتقد است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ممکن است چندین ETF را به طور همزمان تأیید کند.

با تایید این صندوق‌ها و افزایش تعامل بازیگران نهادی در صنعت، قیمت بیت کوین در چند روز آینده پاسخ مثبتی خواهد داد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین، منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین در حدود 29 هزار و 697 دلار معامله می‌شود، تمایل بیت کوین برای ادامه روند صعودی همچنان پایین است و در ادامه با چالش‌هایی مواجه است؛ به‌طوری که مقاومت اصلی این ارز دیجیتال در 30 هزار و 200 دلار باقی مانده است.

این مقاومت همزمان با الگو‌های تکنیکال قیمت در این سطح، به تقویت احساسات نزولی اشاره دارند. شاخص‌های مهم مانند RSI و MACD در حال نزدیک شدن به منطقه اشباع خرید هستند. این مسئله نشان‌دهنده تضعیف احتمالی حرکت صعودی فعلی قیمت بیت کوین است.

در صورت کاهش قیمت بیت کوین به پایین‌تر، این ارز دیجیتال ممکن است تا 29 هزار و 250 دلار کاهش یابد. در سناریو عکس، غلبه بر مقاومت 30 هزا و 200 دلاری ممکن است بیت کوین را به سمت محدوده 30 هزار و 600 دلار تا 31 هزار دلار سوق دهد.

مناطق 29 هزار و 800 دلاری و 30 هزار و 200 دلاری بسیار مهم هستند و تغییرات احتمالی قیمت در زیر این سطوح ممکن است نشانه یک مسیر نزولی برای بیت کوین باشد.

نظرات