خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / شکست سطح 25 هزار دلار، کلید آغاز سناریو نزولی است؟

ezgif 5 d2ef06bd0e 1

در روز سه‌شنبه بیت کوین با کاهش 2.16 درصدی در سطح 25 هزار و 187 معامله شد اما با یک حرکت صعودی به سطح 26 هزار دلار بازگشت. اکنون سناریوهای پیش بینی قیمت بیت کوین نوسان بسیاری را تجربه می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخرین تغییرات بازار کریپتو، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر آستانه 1 تریلیون دلار سقوط کرده است که این کاهش عمدتاً تحت تأثیر بازیگران اصلی (نهنگ‌ها) رخ داده است. با کاهش ارزش کل بازار و حرکت بازگشتی اخیر قیمت، پیش بینی قیمت بیت کوین با چالش بسیاری همراه شده است.

علاوه بر این نگرانی‌ها، گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قبل از شهادتش در سنا، بار دیگر نگرانی‌های خود را در مورد ارزهای دیجیتال اعلام و انتقادات خود را دوباره بازگو کرد. همزمان، با پیش بینی تشدید مقررات نظارتی، صرافی ارز دیجیتال لونو، اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام داده و برخی از مشتریان بریتانیایی را از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال منع کرده است.

کاهش ارزش بازار به زیر یک تریلیون دلار

بازار کریپتوکارنسی با کاهش ارزش کل آن به زیر مرز 1 تریلیون دلار، به پایین‌ترین سطح شش ماهه، سقوط کرده است. این کاهش 2.84 درصدی، نزدیک به 29 میلیارد دلار از ارزش بازار را حذف کرد و آن را به کمی بیش از 987 میلیارد دلار رساند. این کاهش ناشی از نگرانی‌های پیرامون سولانا و جلسه استماع FTX بود و سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا وارد رالی فروش هیجانی شوند.

شرکت‌های تجاری بزرگی مانند Jump Trading ، Abraxas Capital Management و Wintermute Trading با سپرده‌گذاری بیش از 30 میلیون دلار بیت کوین، اتریوم و آربیتروم در صرافی‌های مختلف، به فشار نزولی بازار افزودند. در طی 24 ساعت گذشته بازار آتی، شاهد انحلال قابل توجه قراردادهای بلند مدت، به مبلغ نزدیک به 150 میلیون دلار بودیم که بالاترین میزان در سه هفته اخیر است.

این امر سرمایه‌گذارانی را که به دنبال جبران زیان خود در شرایط نزولی فعلی هستند به چالش می‌کشد. در نتیجه، بیت کوین (BTC) امروز به دنبال این رویدادها، نوسان قیمت را تجربه می‌کند.

پاسخ گری گنسلر به شکایات قبل از شهادت سنا

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، برخلاف چالش‌های قانونی اخیری که SEC با آن مواجه شده است، همچنان به ابراز نگرانی‌های خود در مورد صنعت ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد.

گنسلر در آماده سازی برای شهادت آتی خود در برابر کمیته بانکی سنا، بر هشدارهای خود در مورد عدم انطباق آشکار این بخش با قوانین اوراق بهادار پافشاری می‌کند. او اشاره می‌کند که اکثر توکن‌های رمز ارزی احتمالاً معیارهای قراردادهای سرمایه‌گذاری را برآورده می‌کنند، به این معنی که باید تابع قوانین اوراق بهادار باشند. این موضع در پی دو حکم قابل توجه دادگاه، یکی به نفع ریپل در پرونده توکن آن و دیگری علیه Terraform Labs صادر می‌شود.

در حالی که گنسلر درباره اقدامات اجرایی اخیر و قوانین پیشنهادی موثر بر شرکت‌های رمز ارزی بحث خواهد کرد، از اظهار نظر در مورد دعاوی جاری، از جمله پرونده‌های SEC علیه کوین بیس و بایننس خودداری خواهد کرد. موضع کنونی گنسلر ممکن است در کاهش فعلی قیمت بیت کوین (BTC) در روز جاری نقش مهمی داشته باشد.

لونو محدودیت‌های سرمایه‌گذاری در بریتانیا را تشدید می‌کند

از سوی دیگر، صرافی ارزهای دیجیتال لونو تصمیم خود را برای توقف موقت سرمایه‌گذاری مشتریان بریتانیا روی ارزهای دیجیتال اعلام کرده است، زیرا سازمان رفتار مالی بریتانیا (FCA) آماده می‌شود تا قوانین جدیدی را برای تبلیغات کریپتو تا تاریخ 8 اکتبر اعمال کند.

اقدام صرافی لونو تا تاریخ 6 اکتبر، درست دو روز قبل از مهلت قانونی آن، اجرا خواهد شد. این مقررات ارزهای دیجیتال را به عنوان سرمایه‌گذاری در بازار انبوه، محدود تلقی کرده و هشدارهای واضح و ممنوعیت مشوق‌ها در تبلیغات مرتبط با رمز ارز را الزامی می‌کند.

نیک تیلور، رئیس سیاست عمومی لونو، اظهار داشت که این تغییرات برای انطباق با قوانین جدید FCA ضروری است و در نتیجه قابلیت‌های سرمایه‌گذاری برای برخی از مشتریان بریتانیا تعلیق می‌شود.

قابل ذکر است، پی‌پال همچنین در پاسخ به این مقررات، توقف موقت مشابهی را در خرید ارزهای دیجیتال اعلام کرده است که تا سال 2024 تمدید می‌شود. مشتریان آسیب دیده پلتفرم لونو هنوز هم می‌توانند دارایی‌های خود را بفروشند و یا خارج کنند.

پیش بینی قیمت بیت کوین
نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

در بررسی تکنیکال سناریوهای پیش بینی قیمت بیت کوین، این ارز دیجیتال با کاهش قابل توجهی روبرو شد و سپس تلاش کرد تا مسیر رفته را بازگردد. قیمت در حرکت اخیر خود حمایت سه گانه مهمی را در سطح 25 هزار و 400 دلار شکسته است که در تایم‌فریم 4 ساعته قابل مشاهده است.

بیت کوین در حال حاضر در شرایط فروش اشباع با RSI زیر 30 قرار دارد که نشان دهنده خستگی احتمالی فروشنده‌ها است و به حرکت صعودی کوتاه و موقت در نمودار اشاره می‌کند. شاخص MACD نیز در منطقه فروش قرار دارد و بر احساسات نزولی بازار تاکید دارد.

از منظر تکنیکال، مقاومت قیمت در نزدیکی سطح 25 هزار و 400 دلار پیش بینی می‌شود. افزایش موقتی قیمت به حدود سطح 25 هزار و 600 دلار ممکن است پیش از افت بیشتر بیت کوین رخ دهد. اگر بیت کوین به زیر این میزان برسد، 24 هزار دلار به عنوان حمایت بعدی قیمت ظاهر خواهد شد. یک مقاومت مهم نزدیک به 25 هزار و 600 دلار وجود دارد. فراتر رفتن از این سطح می‌تواند بیت کوین را به 26 هزار و 400 دلار یا حتی 27 هزار دلار برساند. در پایان، سطح 25 هزار و 600 دلار محور اصلی معاملات امروز برای بسیاری از معامله‌گران خواهد بود.

نظرات