پیش بینی قیمت بیت کوین / رالی صعودی ادامه دارد؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / رالی صعودی ادامه دارد؟

ezgif 3 1a268d6564

بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، به روند صعودی خود ادامه داد و در روز سه شنبه به مرز 27 هزار دلار نزدیک شد. در سناریوی پیش بینی قیمت بیت کوین، این ارز دیجیتال ابتدا از سطح 27 هزار دلار گذشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، دلیل این افزایش را می‌توان به سناریوهای پیش بینی قیمت بیت کوین از نشست آتی فدرال رزرو آمریکا نسبت داد، جایی که انتظار می‌رود کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) به طور موقت افزایش نرخ بهره را متوقف کند.

افزایش تعداد برنامه‌های کاربردی صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) توجه سرمایه‌گذاران در سراسر جهان را به خود جلب کرده و عاملی مهمی در گسترش کلی بازار ارزهای دیجیتال شده است.

افزایش علاقه به ETFهای بیت کوین به افزایش قیمت این رمز ارز کمک کرده و به صعود اخیر آن از مرز 27 هزار دلار نیز مرتبط بوده است. بیت کوین در این ماه 2.50 درصد افزایش ارزش داشته که به افزایش قابل توجه 61 درصدی در سال 2023 می‌انجامد. اگر این روند مثبت ادامه یابد، ارزش بیت کوین می‌تواند از 28 هزار دلار نیز فراتر رود.

به نظر می‌رسد کل بازار ارزهای دیجیتال روند صعودی دارد و بسیاری از این ارزهای دیجیتال نیز تا به این لحظه سودهای قابل توجهی را به ثبت رسانده‌اند.

افزایش نشانه‌های صعودی در بیت کوین

قیمت بیت کوین تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله افزایش فعالیت‌های تجاری است که منجر به افزایش سود بیت کوین از 1 میلیارد دلار شده است.

این موضوع نشان دهنده علاقه شدید به ارزهای دیجیتال است و به صعود بیشتر بیت کوین کمک می‌کند. علاوه بر این، احساسات صعودی پس از آن که بیت کوین از مرز 26 هزار و 500 دلار گذشت، نیز روند صعودی و مثبتی داشته است.

در سمت دیگر، تعداد آدرس‌های جدید بیت کوین ایجاد شده به بالاترین حد در پنج سال گذشته یعنی رقم 26 هزار و 808 رسیده است. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌ها نیز به اوج چهار ماهه خود یعنی 23 هزار و 724 دلار رسیده که ممکن است نشان دهنده افزایش تقاضا و چشم انداز بلندمدت مثبت قیمت بیت کوین باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین
نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

در بازه زمانی 4 ساعته، انعطاف‌پذیری مناسبی را در نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین می‌توان مشاهده کرد. این ارز دیجیتال حمایت قابل توجهی را در حدود 26 هزار و 750 دلار پیدا کرده است.

سطح 26 هزار و 750 دلار وزن تکنیکال قابل توجهی دارد. قبلاً در نمودار 4 ساعته، به عنوان یک مقاومت دوگانه عمل می‌کرد، اما پس از شکسته شدن، به یک حمایت حیاتی برای روند کنونی بیت کوین تبدیل شده است.

علاوه بر این، قبل‌تر نیز یک خط روند نزولی در نمودار قیمت وجود داشت که از سقف‌های قیمتی سرچشمه می‌گرفت. شکست سطح مذکور باعث افزایش احتمال شکل‌گیری یک حرکت صعودی شده، اما به دنبال برخی اصلاحات، این خط روند اکنون بیت کوین را از پایین تقویت کرده و به عنوان حمایت عمل می‌کند.

میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) نیز در این نقطه متمرکز می‌شود و اهمیت این سطح را تقویت می‌کند.با توجه به این موضوع، پتانسیل بیت کوین برای هدف قرار دادن مقاومت بعدی در 27 هزار و 450 دلار وجود دارد. فراتر از آن، سطح 27 هزار و 850 دلار به عنوان یک مانع مهم برای خریداران خواهد بود.

برعکس، اگر حمایت 26 هزار و 750 دلار به خطر بیفتد، ممکن است شاهد یک حرکت نزولی باشیم که بیت کوین را به سمت 26 هزار و 400 دلار و پس از آن به 25 هزار و 900 دلار می‌رساند.

در پایان، سطح 26 هزار و 750 دلار بسیار برای معامله‌گران مهم خواهد بود. صعود بالاتر از این سطح می‌تواند رالی صعودی جدیدی را برای بیت کوین به همراه داشته باشد.

نظرات