پیش بینی قیمت بیت کوین / سایه ترس بر بازار کریپتو پررنگ‌تر می‌شود؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / سایه ترس بر بازار کریپتو پررنگ‌تر می‌شود؟

ezgif 5 d2ef06bd0e 1

قیمت بیت کوین اکنون در حدود سطح 26 هزار و 51 دلار قرار دارد و در روز سه شنبه 0.25 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار کریپتو همگام با سناریوهای پیش بینی قیمت بیت کوین در میان وقایع و عوامل متعددی در نوسان است. بسیاری از معامله‌گران به آینده این بازار امیدوارند، حال آنکه سایرین این بازار را رو به افول و تضعیف شده می‌بینند. تأثیر متقابل پیچیده عوامل، پس‌زمینه‌ای را ایجاد کرده تا حرکت قیمت بیت ‌کوین در آن شکل گیرد. سوال اصلی اینجاست، آیا افت کنونی فرصت مناسبی برای خرید است؟

چراغ سبز قاضی ایالات متحده به تحریم یک پلتفرم رمز ارز

بیت کوین به دلیل حکم یک قاضی فدرال در حمایت از تحریم‌های ایالات متحده بر Tornado Cash که پلتفرمی غیرمتمرکز در بازار ارزهای دیجیتال است، تحت فشار فروش قرار دارد.

تحریم‌ها توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در سال گذشته به دلیل ادعای پولشویی و کمک به فعالیت‌های مخرب سایبری اعمال شد و نگرانی‌ها در مورد فشارهای نظارتی بر صنعت کریپتو را نیز تقویت کرد.

پاسخ بازار به این خبر، حاکی از وجود حس احتیاط در بین معامله‌گران است، زیرا آنان پیامدهای گسترده‌تر افزایش مداخله دولت را در نظر دارند. در همین حال، سقوط بیت کوین با نگرانی‌های فزاینده در بخش مالی غیرمتمرکز مطابقت دارد.

رد ادعای کریگ رایت توسط توسعه‌دهندگان بیت کوین

کاهش ارزش بیت کوین امروز ممکن است به تحولات قانونی پیرامون ادعای مالکیت کریگ رایت نسبت داده شود. احساسات بازار نشان دهنده وجود نگرانی درباره شکایتی است که در آن ادعای رایت مبنی بر اینکه شرکت وی (Tulip Trading) ، مالک 111 هزار بیت کوین است، توسط توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال رد شد.

توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که اسناد Tulip Trading جعلی هستند و این شرکت قصد کلاهبرداری وجوه را داشته است. این نبرد حقوقی باعث تشدید عدم اطمینان در فضای کریپتو می‌شود، زیرا رایت، که ادعا می‌کند خالق بیت کوین است، به دنبال کنترل وجوه از طریق راه‌های قانونی است.

ماهیت جنجالی این اختلافات، همزمان با تاریخچه دعاوی حقوقی رایت، به احتیاط بیشتر معامله‌گران بازار منجر شده است. این عوامل از جمله مواردی هستند که به ایجاد فضای نظارتی گسترده‌تر منتهی می‌شود؛ که در ادامه بر حرکت بیت کوین تأثیر می‌گذارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین
نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

اخیراً شاهد تحرکات قابل توجهی در چشم انداز پیش بینی قیمت بیت کوین هستیم. این تحرکات از نزول قیمت آن به زیر آستانه 29 هزار دلار در تاریخ 6 اوت نشات می‌گیرد.

این ارز دیجیتال که در حال حاضر در حدود 25 هزار و 800 دلار قرار دارد، رکود قابل توجهی را تجربه می‌کند. میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) که در حدود 27 هزار و 300 دلار قرار گرفته به طور قابل توجهی بر مسیر بیت کوین تأثیر گذاشته است. بسته شدن کندل‌های اخیر قیمت یک حرکت نزولی پایدار را تأیید می‌کنند.

مقاومت فوری قیمت در حدود 26 هزار و 200 دلار قرار دارد. با این حال، وجود یک کندل نزولی در زیر این سطح، ادامه فشار نزولی بر بیت کوین را نشان می‌دهد.

در صورت تداوم این روند، ارزش بیت کوین می‌تواند تا 25 هزار و 600 دلار کاهش یابد و در ادامه حتی به 25 هزار و 200 دلار برسد.

با این حال، شکست مقاومت 26 هزار و 200 دلاری می‌تواند راه را برای هدف قرار دادن مقاومت بعدی قیمت در 26 هزار و 800 دلار هموار کند. اگر حرکت صعودی قیمت ادامه یابد، این موضوع می‌تواند بیت کوین را به سطح 27 هزار و 300 دلار و در نهایت به 27 هزار و 600 دلار برساند.

در مقابل، شکست قیمت به زیر 25 هزار و 200 دلار ممکن است احتمال سقوط عمیق‌تر این ارز دیجیتال را تا 24 هزار و 800 دلار افزایش دهد.

نظرات