پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سطح 30 هزار دلار – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سطح 30 هزار دلار

ezgif 3 11758a0384

حجم معاملات روزانه بیت کوین به بالای مرز 10 میلیارد دلار رسیده و قیمت این رمز ارز و سایر آلت کوین‌های بازار را به محدوده مثبت سوق می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش قیمت سهام در بخش استخراج ارزهای دیجیتال، با پیشروی هات 8 ماینینگ و افزایش حجم معاملات، خوش‌بینی را در سرمایه‌گذاران بیت کوین و سایر رمز ارزها تقویت کرده است.

افزایش سرسام آور سهام بخش ماینینگ

رشد اخیر در بخش ماینینگ ارزهای دیجیتال از جمله سهام Hut 8 Mining، سهام این پروژه را با افزایش 19.6 درصدی به 2.75 دلار رسانده است. گفتنی است، سهام آن‌ها تا به امروز افزایش سه برابری را از ابتدای سال تجربه کرده است.

رشد مشابهی در سایر شرکت‌ها مانند Bit Digital، Bitfarms، Marathon Digital Holdings، Cleanspark  و Riot Blockchain مشاهده می‌شود، زیرا آنها نیز افزایش قیمت سهام داشته‌اند.

طی پنج روز گذشته، بازار ارز دیجیتال رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است. این افزایش احتمالاً به افزایش سهام بخش‌های مذکور نیز کمک کرده است. بخش ماینینگ رونق یافته و فرصت‌های سرمایه گذاری جذابی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

رونق بخش ماینینگ، همراه با افزایش سهام استخراج ارزهای دیجیتال از جمله ماینینگ Hut 8، می‌تواند تاثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین بگذارد.

نمودار روند بیت کوین
پیش بینی قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

این ارز دیجیتال در حال حاضر در مرحله تثبیت است و یک جدال بین سطح مقاومت 31 هزار دلار و سطح حمایت 30 هزار دلاری را تجربه می‌کند.

شاخص‌های فنی پیشرو مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور (MACD)، همانطور که در بازه زمانی روزانه مشاهده می‌شود، در محدوده خرید اشباع قرار دارند که ممکن است نشان دهنده وقوع یک اصلاح نزولی در بیت کوین و احتمالا در سایر آلت کوین‌ها باشد.

در سمت دیگر، عوامل مثبت بسیاری در بازار، کشش نزولی بالقوه در بیت کوین و اتریوم را کنترل می‌کنند. در نتیجه انتظار بازگشت رالی صعودی در روزهای آینده دور از انتظار نخواهد بود. از نقطه نظر تکنیکال، بزرگ‌ترین مانع بیت‌کوین محدوده 31 هزار دلار است.

اگر بیت کوین بتواند از این مقاومت عبور کند، هدف بالقوه بعدی آن محدوده 32 هزار و 500 دلار است و اگر از این سطح به‌طور کامل رد شود، نقطه عطف بعدی قیمت می‌تواند محدوده 34 هزار دلار باشد.

در سمت دیگر روند، اگر بیت کوین به زیر سطح حمایت 30 هزار دلاری سقوط کند، ممکن است قیمت را به سمت سطح 38.2 درصد فیبوناچی اصلاحی در 28 هزار و 700 دلار یا حتی سطح 50 درصد اصلاحی در 28 هزار دلار هدایت کند. میانگین متحرک نمایی 50 روزه همچنین می‌تواند مقاومت قابل توجهی را در برابر روند نزولی بیت کوین در حدود 28 هزار دلار ایجاد کند.

نظرات