نظر اسکایپ برگشت/ اسکایپ پولی شد

نظر اسکایپ برگشت/ اسکایپ پولی شد

شرکت مایکروسافت چند روز پیش تماس از طریق پیام‌رسان اسکایپ را رایگان کرد، اما به نظر می‌آید پس از گذشت برقراری تماس از خارج با ایران به حالت اولیه بازگشته است. یعنی پولی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، برقراری تماس از طریق اسکایپ پولی شد.

به نقل از زومیت، اسکایپ، اپلیکیشن پیام‌رسان مایکروسافت است که برقراری تماس متنی، تلفنی یا تصویری را ازطریق پروتکل اینترنتی امکان‌پذیر می‌کند.

این پلتفرم یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا برای برقراری تماس صوتی و ویدئویی است که بعد از شیوع ویروس کرونا و روی آوردن افراد به کار در خانه، اهمیتی دوچندان در میان کاربران پیدا کرده‌ است. به‌لطف اسکایپ و بسترهای مشابه افراد می‌توانند ضمن برقراری ارتباط با دوستان و اقوام، پروژه‌های کاری خود را هم پیش ببرند و با همکاران‌شان در ارتباط باشند.

برقراری تماس در اسکایپ رایگان است؟

استفاده از پیام‌رسان متنی اسکایپ کاملا رایگان است، برای برقراری تماس‌های رایگان، چه صوتی و چه تصویری، داخل همین پلتفرم و بین اکانت‌های اسکایپی هم هزینه‌ای در بر ندارد، اما برای تماس‌های خارج از شبکه‌ی اسکایپ، کاربران باید ازطریق کردیت‌کارت‌ها و روش‌های مشابه هزینه پرداخت کنند. از آنجا این موضوع برای کاربران داخل ایران به‌راحتی امکان‌پذیر نیست، می‌توان گفت قابلیت برقراری تماس تلفنی خارج از شبکه‌ی اسکایپ تا به این لحظه عملا در ایران کاربردی نداشت.

چند روز پیش مایکروسافت امکان برقراری تماس‌های تلفنی رایگان را برای شماره‌های داخل ایران فعال کرد و کاربران می‌توانستند خارج از شبکه‌ی اسکایپ، با شماره‌های ایران بدون پرداخت هزینه تماس رایگان برقرار کنند.

اما به‌نظر می‌رسد که بعد از چند روز، اسکایپ قابلیت تماس رایگان با شماره‌تلفن‌های ایران را حذف کرد. اکنون تماس با ایران نیز مانند سایر نقاط دنیا، مستلزم خرید اعتبار است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند