گزارش تجارت‌نیوز از پیام‌های کاربران:

اینترنت شبانه همراه اول محدود شده است؟

اینترنت شبانه همراه اول محدود شده است؟

بعد از کاهش سرعت اینترنت، وزیر ارتباطات اعلام کرد ظرفیت پهنای باند از دست رفته ترمیم شده است. گفته‌ای که نشان می‌دهد باید سرعت اینترنت بهتر شده باشد. اما حالا مشترکان بسیاری از کاهش سرعت و قطع و وصل شدن اینترنت شبانه همراه اول گله‌مند هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معمولا کاربران برای کاهش هزینه‌های اینترنت از بسته‌های اینترنت شبانه همراه اول استفاده می‌کنند، حالا، کاربران از سرعت بسیار پایین این بسته‌ها شکایت دارند و می‌گویند دیگر استفاده از این بسته‌ها به‌صرفه نیست. اما مشکل اینترنت شبانه همراه اول چیست؟

دانلود با اینترنت شبانه ممکن نیست

نظرات کاربران نشان می‌دهد که همراه اول سرعت این بسته‌ها را کاهش داده، چرا که مشترکان این بسته نهایتا می‌توانند یک وب‌سایت را باز کنند.

«مقداری کاهش یافته؟ من حدود یک هفته است که سرعتم از ۴۰ تا ۵۰ مگابیت به دو مگابیت رسیده، وقتی بسته نامحدود فعال میشه مثل جهنم میشه ولی وقتی ساعت ۱۱ میرسه دوباره به حالت عادی بر میگرده.»

«اتفاقا منم اینترنت شبانه همراه اول دارم، برای دانلود یه بازی ۴۷ گیگی باید ۵۰ ساعت صبر کنم تا دانلود شه، سرعتش تا ۳۰۰ کیلوبیت نمیره سرعت نت ایران افتضاح خرابه…»

«واسە من روزها دو تا سه مگ هستش ولی شش هفت روزه همین که بسته شبانه شروع میشه از ۲۵۰ کیلوبایت بالاتر نمیره!»

«فهمیدم که واقعا سرعت رو کم کردن حدود دو سال پیش چهار مگ دانلود میکردم، خیلی هم راضی بودم، بعد شد دو مگ، این چند وقت اخیر الانم دو روزه دارم دانلود میکنم سرعت از یک مگ بیشتر نمیشه حتی به یک مگابایت هم نمیرسه.»

براساس نظرات کاربران سرعت اینترنت شبانه همراه اول در چند وقت بسیار کاهش یافته است. البته هنوز علت این کاهش سرعت معلوم نیست چرا که پشتیبانی همراه اول به کاربران پاسخ مشخصی نداده است.

پیگیری کاربران به جایی رسیده؟

تعدادی از مخاطبان برای تجارت‌نیوز نوشتند که برای پیگیری سرعت اینترنت همراه اول با پشتیبانی‌های این اپراتور تماس گرفتند، اما پشتیبانی اعلام کرده که مشکلی در سرعت اینترنت شبانه همراه اول وجود ندارد.

«متاسفانه منم اینترنت شبانه همراه اول گرفتم و سرعت بصورت ثابت چه داخلی و چه خارجی تقریبا روی ۲۸۰ کیلو بایت ثابته. وقتی هم تماس گرفتم گفتن که زمانی مشکل محسوب میشه که شما نتونسنته باشید چیزی دانلود کنید. حالا برای دانلود یه بازی باید ۲ هفته هر شب لپ تاپ روشن بذاریم.»

«من هم از اینترنت نامحدود شبانه استفاده می کردم. سرعت به ۲۵۶ کیلوبایت رسیده بود. دوبار شکایت کردم. پیام دادند که بررسی کردیم مشکلی مشاهده نشد!»

«سرعت روی یک مگابایت قفل شده .مثلا حد مصرف منصفانه ۴۵۰ گیگ بود . حداقل قبلش اطلاع بدن که هزینه بیخود نکنیم. جالبه اپراتور اصلا اطلاع نداشت و می‌گفت سیم کارتت رو ببر مخابرات تست بشه.»

«دقیقا اینترنت شبانه همراه اول سرعتش داغون شده، زنگ که زدم به اپراتور اصلا گردن نمی‌گرفت که مشکل از طرف اوناست!»

با توجه به کافی نبودن ظرفیت پهنای باند کشور و عدم توسعه شبکه‌های ثابت در چند سال اخیر که باعث شد کاربران به سوی اینترنت موبایل و اپراتورهای موبایل هجوم ببرند؛ دلیل مشکل سرعت اینترنت است.

این احتمال نیز وجود دارد، چون تعرفه‌های اینترنت موبایل در دو سال اخیر ثابت باقی مانده، فروش بسته اینترنت نامحدود شبانه برای اپراتورها به صرفه نیست و آن‌ها اقدام به کاهش سرعت اینترنت کرده‌اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند