بسته‌های اینترنت TDLTE ایرانسل گران شد

بسته‌های اینترنت TDLTE ایرانسل گران شد

از ابتدای سال جدید، قیمت بسته‌های اینترنت TD-LTE ایرانسل با افزایش مواجه شده است.

ظاهرا قیمت بسته‌های اینترنت TDLTE ایرانسل از ابتدای سال حدود ۱۵ درصد گران شده است. طبق بررسی زومیت، علاوه‌بر اینکه برخی بسته‌ها حذف شده‌اند، حجم برخی کاهش و در عین حال، قیمت آن‌ها افزایش یافته است.

در یک نمونه، بسته اینترنت یک‌ساله ایرانسل که ۳۶۰ گیگابایت به مبلغ ۴۹۹ هزار تومان بود، حالا با ۳۰۰ گیگابایت و ۵۴۰ هزار تومن به فروش می‌رسد. در مثالی دیگر، بسته شبانه ۱۵۰ گیگابایتی، با بسته ۳۰ گیگ جایگزین شده. در ادامه، بسته‌های ۹۰ روزه ایرانسل را مشاهده می‌کنید:

قیمت بسته‌های ۹۰ روزه TDLTE ایرانسل در سال ۹۹

قیمت بسته‌های ۹۰ روزه TDLTE ایرانسل در سال جدید

در نمونه دیگری، بسته ۹۰ روزه ۷۰ گیگابایت که با احتساب مالیات ۱۰۳ هزار تومان بوده، هم‌اکنون ۶۰ گیگابایت شده و با قیمت ۱۰۹ هزار تومان به فروش می‌رسد. این موضوع درحالی اتفاق می‌افتد که با تصویب افزایش ۱۰ درصدی تسهیم درآمد اپراتورها در ماه گذشته، اجازه افزایش هزینه اینترنت به اپراتورها داده نشد. پیش از این، وزیر ارتباطات نسبت به تأثیر این مصوبه در گران‌شدن اینترنت هشدار داده بود؛ بااین‌حال وی اعلام کرد که دولت اجازه افزایش قیمت را به شرکت‌ها نخواهد داد.

مدیرعامل ایرانسل آبان‌ماه سال گذشته به زومیت گفته بود تعرفه‌ی بسیار پایین اینترنت موبایل باعث افزایش شدید ضریب نفوذ آن شده که ظرفیت شبکه را پر کرده است؛ این وضعیت سال دیگر به افت کیفیت منجر می‌شود و اپراتور راهی جز اصلاح تعرفه‌ها ندارد.

 

منبع: زومیت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند