گلایه رانندگان از پاسکاری بین نهادهای مختلف

مقصر تاخیر در واریز سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی کیست؟

مقصر تاخیر در واریز سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی کیست؟

رانندگان تاکسی‌های اینترنتی از تاخیر در واریز اعتبار سوخت خود گلایه دارند؛ رانندگان تاکسی‌های تلفنی هم می‌گویند با همین مشکل مواجه هستند و در این میان کسی هم مسئولیت نمی‌پذیرد.

تجارت‌نیوز، چندی پیش گزارشی را با موضوع سهمیه سوخت رانندگان منتشر شد که به تاخیر در پرداخت اعتبار بنزین رانندگان اسنپ و تپسی اختصاص داشت.

نظر برخی از مخاطبان را در مورد این گزارش در ادامه می‌خوانید.

هر ماه از سهمیه‌ها کم می‌شود

تعدادی از خوانندگان با تایید واریز نشدن اعتبار سوخت، گلایه دارند که هر ماه بخشی از سهمیه کم می‌شود.

– «ما از کجا بیاریم لیتری سه تومن بنزین بزنم بعد مسافر رو ازین ور شهر ببرم اونور شهر واسه یه مبلغ ناچیز؟ اخه مگه شما مسئولین تو این مملکت زندگی نمی کنین؟ از ما ضعیف تر هم هست؟…»

– «انگار وزارت کشور و دولت تاکسی های اینترنتی رو به رسمیت نمی شناسه!! از سهمیه سوخت گرفته تا خدمات شهرداری و امثال آن. این ماه ۱۱روز دیر ریختن و درست نصف کردن حق سهمیه رو. یعنی کم ریختن خیلی. آخه ما رانندگان اینترنتی با این همه مشقت باز هم با کرایه پایین باید کار کنیم؟»

– «دولت سهمیه بنزین رو مثل یارانه داره هی عقب می ندازه. از ۱۵هر ماه تا امروز ۱ بهمن واریز نشده…»

– «در رابطه با واریز سهمیه سوخت تاکسی های اینترنتی آقا مگر نباید هر ماه سر یک تاریخ مشخص واریز می کردند که چنین نیست یعنی یک ماه پنجم میریزند یک ماه ۱۰یک ماه ۲۰یک ماه ۲۹٫ اگر این کار برداشتن از سهمیه حداقلی راننده نیست پس چیه؟ خلاصه هرچند ماه یک ماه سهمیه نیست می شه…»

– «تقریبا الان سهمیه آذر و دی ماه به حساب هیچکس نیومده اما عوارض شهرداری که وزارت کشور برای راننده ها مقرر کرد که سهمیه تعلق بگیره به رانندگان، جالبه که نقدی پایان هر سفر از حساب راننده کسر می شه! حالا سوال اینجاس، طبق توافقی که وزارت کشور با تاکسی های اینترنتی کرد قرار بر این شد که افزایش کرایه نداشته باشند تا سهمیه تعلق بگیره!…»

– «متاسفانه هیچ نظم و ترتیبی نداره؛ یکماه پانزدهم، یکماه بیست و سوم، امروزم که سی ام ولی هنوز واریز نشده!»

سهمیه آژانس‌ها را هم نداده‌اند

برخی از مخاطبان هم نوشته‌اند که سهمیه سوخت آژانس‌ها نیز پرداخت نشده است.

– بجز سهمیه تاکسی اینترنتی، سهمیه تاکسی سرویس آژانس‌ها نیز هنوز پرداخت نشده ۷ماه که دیر شارژ کردند، الانم که یک ماه هست هنوز خبری نیست…»

– «من عضو هیات مدیره اتحادیه آژانس های شهرستان …. هستم. گفتید که از طریق صنف پیگیری کنید چرا سهمیه سوخت واریز نشده. حالا شما بگید من که هیات مدیره صنف هستم هر چی می گردم نمی‌دونم کی باید در این مورد پاسخگو باشه؟ از هر جا پیگیری می‌کنیم در نهایت بهت میگن هنوز تاریخ مشخصی واسه واریز به ما اعلام نشده…»

– «من راننده تاکسی تلفنی هستم. برای من اعتبار بنزین نریختن. آیا این انصافه؟ بعد زنگ زدم صنف میگه ۷۰۰ نفرو ما حذف کردیم.»

– «من راننده آژانس هستم، ماه قبل ۱۹واریز کرده بودن الان ۳۰ماه شده حداقل ۱۱روز دیرکرد، قبلا با دو، روز نهایت سه، روز دیرکرد می دادن پول بنزین رو، … به دولت وزارت نفت و هرجای دیگه که ربط پیدا می کنه، به آژانس ها و وتاکسی های اینترنتی، بگم که یه خودی از خودتون نشون بدید. این پول بنزین چیه که این همه روز ندادید؟…»

– «تنها تاکسی های اینترنتی نیستند، تاکسی تلفنی ها هم در سراسر کشور این مشکل رو دارند. به ما چه وزارت کشور و شرکت نفت باهم مشکل دارند. ما بنزین مان را می خواهیم…»

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند