دلایل افزایش قیمت اینترنت از زبان یک شرکت ارتباطات

دلایل افزایش قیمت اینترنت از زبان یک شرکت ارتباطات
روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین‌نت اعلام کرد: مبین‌نت به دلیل بالا رفتن قیمت زیرساخت‌ها و تجهیزات مورد نیاز، ناگزیر از حذف سیاست‌های تشویقی خود و بازگرداندن قیمت‌ طرح‌ها به تعرفه‌های سال 1395 شده است.

طی روزهای گذشته تعرفه‌ بسته‌های مبین‌نت با افزایش ناگهانی روبه‌رو شد. کاربران این شبکه از افزایش ناگهانی قیمت‌ها گله‌مند بودند و سوال تعداد زیادی از آنها این بود: دلایل این افزایش قیمت چیست؟

سیاست افزایش قیمت‌ تعرفه‌هایی که اصولا در اول سال شمسی رخ می‌دهد، این‌بار در آستانه آغاز سال میلادی جدید همراه شد. در این صعود قیمت‌ها بسته ۱۰۰ گیگابایتی که با احتساب مالیات و عوارض به قیمت ۷۶۳۰۰ تومان عرضه می‌شد، با افزایش قیمت، به مبلغ ۹۲۵۴۱ تومان رسید. سوالات بی‌جواب زیادی که در این مورد ذهن مخاطبان را مشغول کرده بود سبب شد تجارت‌نیوز به فکر یافتن پاسخ سوال و حل صورت مسئله بیفتد.

در پی پی‌گیری خبرنگار تجارت‌نیوز مبنی بر دلایل افزایش قیمت‌های ناگهانی شرکت ارتباطات مبین‌نت و پس از تماس با میلاد حریری کاشانی، مدیر روابط عمومی این شرکت، بیانیه زیر از طرف این شرکت برای انتشار عمومی در اختیار تجارت‌نیوز قرار گرفت:

«شرکت ارتباطات مبین‌نت بنا بر سیاست‌های بازار اینترنت ثابت بی‌سیم، مجموعه طرح‌های اینترنت خود را در سال‌های اخیر کاهش داده بود. در سال جاری به دلیل افزایش قیمت در بسیاری از حوزه‌ها، از جمله تامین ارز مورد نیاز، قیمت زیرساخت‌ها و تجهیزات مورد نیاز، ناگزیر از حذف سیاست‌های تشویقی خود و بازگرداندن قیمت‌ طرح‌ها، به تعرفه‌های سال ۱۳۹۵ شد. از همین رو متوسط ۱۸ درصد افزایش قیمت بر روی طرح‌های مختلف تمدید اینترنت، نتیجه‌ افزایش قیمت در بسیاری از تجهیزات فنی و هزینه‌های سرسام‌آور نگهداری شبکه‌های بی‌سیم بوده است. این شرکت همواره خود را ملزم به رعایت حقوق مشترکین خود دانسته و تمام تلاش خود را برای نگهداشت ایشان می‌کند. بر همین مبنا علی‌رغم بروز افزایش قیمت چندین درصدی در تمامی بخش‌های جامعه و اینترنت کشور، قیمت اینترنت خود را صرفا به قیمت‌های دو سال گذشته برگردانده است. مبین‌نت به‌خوبی از شرایط دشوار معیشتی مردم کشور آگاه است و مصرانه تمام تلاش خود را می‌کند تا به‌محض ایجاد امکانات لازم، باز هم سیاست‌های تشویقی و تخفیف‌های ویژه را به نفع کاربران اینترنت پرسرعت اعمال کند.»

مبین‌نت نیز از تیررس بحران اقتصادی جا نماند و مجبور شد در سیاست‌های مشتری‌مداری‌اش که همیشه در تخفیف به کاربران پیشرو بود؛ این‌بار همسو با بحران اقتصادی در مسیر رونده رود قرار گرفته و به‌ناچار تغییراتی در دپارتمان فروشش ایجاد کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند