شکست اینتل از کوالکوم در گوشی آیفون

آن دسته از گوشی‌های آیفون ایکس که مجهز به مودم‌های Snapdragon X16 کوالکوم هستند، در زمان اتصال به شبکه‌های نسل چهارم ال‌تی‌ای عملکرد بهتری در مقایسه با آیفون‌های مجهز به مودم‌های XMM7480 اینتل دارند.

شکست اینتل از کوالکوم در گوشی آیفون

بررسی‌های انجام‌شده توسط موسسه سلولار اینسایت نشان می‌دهد کوالکوم در این زمینه بر اینتل برتری دارد و این در حالی است که اپل و کوالکوم بر سر استفاده بدون مجوز اپل از حق اختراعات ثبت شده کوالکوم در مدل‌های مختلف آیفون با یکدیگر درگیری حقوقی دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، درگیری حقوقی دو طرف در این زمینه جدی است و کوالکوم در تلاش است از اپل غرامت سنگین مادی دریافت کرده و جلوی فروش چندین مدل آیفون را به همین بهانه بگیرد.

تحقیقات سلولار اینسایت که با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای صورت گرفته، حاکی‌ست دریافت سیگنال‌های مخابراتی ال‌تی‌ای توسط مودم‌های کوالکوم با قدرت -۸۵dBm صورت می‌گیرد و دسترسی به سرعت دانلود ۱۹۵ مگابایت در ثانیه را به سهولت ممکن می‌کند.

این موسسه معتقد است مودم‌های کوالکوم در مجموع ۶۷ درصد سریع‌تر از مودم‌های رقیب تولید شده توسط اینتل هستند و این تفاوت قبلا در مودم‌های نصب‌شده در گوشی‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس هم مشهود بوده است.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید