تسلا پشت بیت‌کوین را خالی کرد

تسلا پشت بیت‌کوین را خالی کرد

مدیرعامل شرکت تسلا با اشاره به افزایش سریع استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج و نقل و انتقال بیت‌کوین اعلام کرد دیگر این ارز مجازی را به عنوان یک شیوه پرداخت برای خودروهای برقی خود قبول نمی‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، کمتر از دو ماه پس از اینکه مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد بیت‌کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت برای خودروهای برقی خود قبول می‌کند، ایلان ماسک حالا در تضاد کامل با گفته قبلی خود اعلام کرده دیگر این ارز مجازی را به رسمیت نمی‌شناسد.

ماسک با اشاره به افزایش سریع استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج و نقل و انتقال بیت‌کوین مخصوصا زغال سنگ که بیشترین آلایندگی را دارد، در توئیتر اعلام کرد شرکتش نگران مقدار انرژی است که برای استخراج بیت‌کوین استفاده می‌شود.

استخراج و نقل و انتقال بیت‌کوین انرژی زیادی مصرف می‌کند. آخرین تحقیقات نشان می‌دهد استخراج بیت‌کوین فقط در چین تا ۲۰۲۴ نیاز به ۲۹۷ تراوات در ساعت انرژی دارد که معادل ۵٫۴ درصد از تولید گازهای آلاینده مربوط به برق در این کشور می‌شود یعنی تولید ۱۳۰ میلیون تن دی اکسید کربن.

ماسک اشاره کرد ارزهای مجازی ایده خوبی در بسیاری موارد هستند و آینده خوبی پیش رو دارند ولی ارزش آلوده کردن محیط زیست را ندارند.

وی گفت شرکت تسلا هیچ بیت‌کوینی نمی‌فروشد ولی هر زمان که استخراج این ارز مجازی آسیب کمتری به محیط زیست برساند، از آن برای نقل و انتقال‌ها استفاده خواهد کرد. در این بین، تسلا به دنبال استفاده از سایر ارزهای مجازی است که آلایندگی کمتری نسبت به بیت‌کوین داشته باشند.

شرکت تسلا پس از خرید ۱٫۵ میلیارد دلار بیت‌کوین در اوایل سال جاری میلادی، یکی از بزرگ‌ترین عوامل نوسان قیمت این ارز مجازی بوده است.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند