ایران بروکر
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری تا پایان سال ۲۰۲۱ چقدر محتمل است؟

تجارت نیوز

با شروع روند صعودی بیت‌کوین و افزایش تقاضا برای ارزهای دیجیتال بسیاری از کارشناسان عقیده دارند رشد بیت‌کوین تا ۱۰۰ هزار دلار ادامه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با رشد ۲۰ درصدی بیت‌کوین در یک هفته گذشته امیدها به بازگشت روند صعودی این ارز بیشتر شده است. توماس‌لی، بنیانگذار fundstrat global advisirs پیش‌بینی می‌کند قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.

او در مصاحبه اخیر خود با CNBC گفت: پس از فروکش کردن بیماری کویید۱۹ صنعت مالی با افزایش ورود پول و تقاضا همراه می‌شود و مسیر اقتصاد بهبود پیدا می‌کند. بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری تا پایان سال بسیار منطقی است.

توماس‌لی عقیده دارد با بهبود بیماری کرونا و پایان واکسیناسیون در آمریکا می‌توان امیدوار بود که سرمایه‌گذاران افزایش پیدا کنند.

علاوه بر این لی تاکید کرد که دارایی دیجیتال محبوبیت زیادی در میان مردم پیدا کردند و می‌توانند یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری هر فردی باشند و برای همین است که می‌توان به رشد این دارایی‌ها امید داشت.

تنها توماس‌لی نیست که عقیده دارد بیت‌کوین تا پایان سال ۱۰۰ هزار دلار می‌شود، اوایل هفته بود که مایک ‌مک‌گلون، تحلیلگر بلومبرگ در رابطه با بیت‌کوین گفت: ما عملکرد تاریخی بیت‌کوین را می‌بینیم که می‌تواند این ارز را تا ۱۰۰ هزار دلار رشد دهد.

اما برخی از کارشناسان هشدار می‌دهند که ممکن است بیت‌کوین گرفتار جهش گربه مرده شود. اگر بیت‌کوین گرفتار جهش گربه مرده شود تا میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود اصلاح می‌کند و این یعنی محدوده قیمت ۲۰ هزار دلار و پایان روند صعودی.

اگرچه اکثر کارشناسان تارکت ۱۰۰ هزار دلاری را محتمل می‌دانند اما بیت‌کوین با مقاومت‌های زیادی در رسیدن به ۱۰۰ هزار دلار روبه‌رو است. حتی شکستن مقاومت محدوده ۴۷ تا ۵۰ هزار دلار هم برای بیت‌کوین ساده نیست و احتمال برای گذر از این مقاومت‌ها چند وقتی در کانال ۴۰ هزار دلار روندی رنج داشته باشد.

مطالعه کنید
در رویداد سالانه اپل چه گذشت؟ / رونمایی از یک محصول انقلابی

کارشناسان عقیده دارند اگر بیت‌کوین مقاومت ۵۰ هزار دلار را پشت سر بگذارد هدف بعدی آن سقف تاریخی یعنی محدوده قیمت ۶۴ هزار دلار است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات