تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تجربه استفاده مردم از اسنپ و تپسی در روزهای اخیر / کرایه‌ها چقدر گران شده است؟

تجربه استفاده مردم از اسنپ و تپسی در روزهای اخیر / کرایه‌ها چقدر گران شده است؟

گزارش‌های مردمی از تجربه خود در استفاده از تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپسی از گران شدن کرایه‌ها خبر می‌دهد و برخی از کاربران در فضای مجازی این افزایش قیمت‌های بالا را در دوران شیوع ویروس کرونا، گرفتن ماهی از آب گل آلود قلمداد کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بسیاری از کاربران در فضای مجازی تجربه خود را طی روزهای گذشته از گران شدن تاکسی اینترنتی بیان کرده‌اند.

برخی از این کاربران در توئیتر علت گران شدن را در افزایش تقاضا به خاطر شیوع ویروس کرونا عنوان کرده‌اند، که البته بیشترین گزارش‌ها از افزایش قیمت کرابه اسنپ است.

در خصوص میزان گران شدن نیز کاربران به طور میانگین از افزایش تا ۱۰۰ درصدی کرایه‌ها گفته‌اند.

کابری به اسم محمد در توئیتی نوشت: «مردم به خاطر شرایط کرونا مجبورند از اسنپ و تپسی استفاده کنند، مدیران این دو شرکت هم تصمیم گرفتند کرایه‌ها را دو برابر کنند…»

فرهاد، کاربر دیگریست که کرابه را در دو شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ و تپسی مقایسه کرده و نوشته است: «اسنپ ۶۵۰۰۰ تومن، تپسی ۳۵۰۰۰ تومن چه خبرتونه؟»

کاربر دیگری نیز نوشت:«این هم گوشه‌ای از سیستم فوق حرفه‌ای قیمت‌گذاری در اسنپ که جمعی از برنامه‌نویسان متخصص داخلی با تکیه بر دانش بومی اون رو اختراع کردند. شما اگه از ته کوچه بن بست با اسنپ بری سر کوچه باید ۱۶٫۵۰۰ تومن پول بدی بهشتون. زیبا نیست؟»

دیگری هم اینطور عنوان کرد:«اسنپ تقریبا قیمتاش ۱٫۵ برابر شده، اون هم موقعی که تقاضای مردم زیاد شده و قرار بود به خاطر افزایش قیمت سوخت تاکسی‌های اینترنتی گرون نشه! الان دقیقا این افزایش قیمت ناگهانی علتش چیه؟»

کاربری به اسم هادی نوشت:«کرایه اسنپ از غرب به شرق تهران برای مسیر ۴۰ کیلومتری ۸۳ تومن، کرایه اتوبوس تهران به زاهدان برای ۱۵۰۰ کیلو متر ۵۴ تومن»

پیمان کاربر دیگری است که از تجربه خودش در استفاده از تپسی نوشته است:«مشاهداتم در این دو روز نشون میده کرایه تپسی حدودا افزایش ۵۰ درصدی داشته. اسنپ ندارم ولی توییت‌ها نشون میده انگار این تصمیم، هماهنگ‌شده از طرف دو شرکت بزرگ تاکسی اینترنتی کشور اجرا شده»

کاربر دیگری نوشت:«دیدن مردم استفادشون بیشتر شده و به خاطر کرونا مترو و تاکسی و اتوبوس سوار نمی‌شن، کرایه‌هاشون رو دو برابر کردن. آقایون تپسی و اسنپ هم بلدن چطوری از آب گل آلود ماهی بگیرن»

امید هم از حذف کردن برنامه اسنپ در تلفن شخصی‌اش نوشته است:«افزایش ۴۰ درصدی کرایه‌های تاکسی اینترنتی شرکت اسنپ و تپسی چراغ خاموش و بدون مجوز کرایه سفرهای خود را ۴۰ درصد افزایش دادند. مسیری که همیشه با ۴ تومن می‌رفتم الان زیر ۹ تومن نمیاد و بیشتر از ۴۰ درصد شده. تپسی رو که کلا ندارم اسنپ هم بای بای»

کاربر نیز توشت:«خواستم برگردن خونه اسنپ گرفتم تا سوار شدم یادم افتاد کیف پولم رو جا گذاشتم. سفر رو کنسل کردن رفتم کیف پولم رو برداشتم هزینه سفر ۴ هزار تومن افزایش پیدا کرد!! توی پنج دقیقه…»

قرار بود شیب افزایش کرایه ملایم باشد

در این خصوص یوسف حجت، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بهمن ماه گذشته در خصوص افزایش قمیت تاکسی اینترنتی گفته بود: با توجه به افزایش هزینه کالا‌های مصرفی و بالا بودن هزینه رانندگان ناوگان تاکسیرانی به طور حتم افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی در سال آینده با شیب ملایم انجام می‌شود.

وی افزود: نرخ کرایه تاکسی‌ و ناوگان حمل و نقل عمومی کمتر از نرخ تورم افزایش می‌یابد.(باشگاه خبرنگاران جوان)

در خصوص تغییرات اخیری که در ساختار شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ رخ داده، ژوبین علاقبند، مدیر عامل آن در توئیتر خود با اسنپ خداحافظی کرد و محمد خلج به عنوان مدیر عامل جدید بزرگترین شرکت تاکسی اینترنتی معرفی شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند