موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین اخبار از یارانه کرونا / جزییاتی از بسته حمایتی جدید دولت / توزیع بسته در هفته آینده

آخرین اخبار از یارانه کرونا / جزییاتی از بسته حمایتی جدید دولت / توزیع بسته در هفته آینده

به نظر می‌رسد دولت پیشنهاد حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در دوره شیوع کرونا را پذیرفته و در هفته پیش‌رو این اقدام انجام شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، اولین بار دهم اسفند ماه امسال بود که یک نماینده مجلس از یارانه در دوره شیوع کرونا سخن گفت.

جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت، در گفتگو با یک روزنامه، پیشنهاد داد به‌مدت چند ماه به یارانه بگیران به میزان حداقل دو برابر در هر ماه یارانه پرداخت شود تا اوضاع قدری بهتر شود.

پس از این، ابوالفضل سروش، عضو کمیته بهداشت مجلس گفت که نمایندگان در جلسه فوق‌العاده کمیسیون بهداشت بر ضرورت اختصاص یارانه برای رفع مشکلات اقتصادی اقشار آسیب‌پذیر و تامین بی‌درنگ تجهیزات درمانی و بیمارستانی تاکید کردند.

اما مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه در واکنش به این خبر گفت: به نظر می‌رسد پرداخت یارانه کرونا فقط در کمیسیون مجلس مطرح شده ولی تصویب نشده است.

با وجود این، پنجشنبه 22 اسفند ماه رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به آسیب‌ها و تبعات بیماری کرونا در کشور گفت: دولت بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر و فاقد درآمد ثابت جامعه اختصاص داده است.

محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از آزادراه شهید همت در استان البرز اظهار داشت: براین اساس کسانی را که شغل خاصی برای تامین درآمد ثابت ندارند، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده‌اند که تا پایان اسفند ماه جاری یک بسته حمایتی اختصاص یافته و به آنان مبالغی پرداخت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای کسانی که مشاغلی داشتند و اکنون دچار مشکل شده‌اند با سازوکارهای تعریف شده، تسهیلات کم‌بهره با دوره تنفسی سه ماهه پیش‌بینی شده است.

در همین حال ساعاتی بعد نیز محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر تا پایان اسفند ماه توزیع خواهد شد.

محمد شریعتمداری در صفحه توییتر خود درباره حمایت از اقشار کم درآمد، نوشت: «حمایت از اقشار کم درآمد‌ی که درآمد ثابت ندارند از مهم‌ترین اولویت‌های ماست.

با دستور مهم رئیس جمهور و همراهی سازمان برنامه به کلیه کسانی که شغل خاص با درآمد ثابت ندارند در اسفند یک بسته حمایتی پرداخت می‌شود.

این افراد با کمک بانک اطلاعات ایرانیان شناسایی یا ثبت نام می‌شوند.»

بدین ترتیت در هفته پایانی اسفند ماه باید منتظر توزیع بسته حمایتی از خانوار در دوره شیوع کرونا باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند